Konya Haber

http://www.konyahaber.com.tr/index.pl?news_id=936
E-Posta: mehmetalitekin34@hotmail.com
Pazartesi, 13 Aralık 2010 - (00:22)

Dürdane Altunel Yine Balkan Şampiyonu Oldu

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Milli Taekwondocu Durdane Altunel ,Balkan Şampiyonasında bu yılda şampiyon olarak, spor camiasını mutlu etti.

Selçuklu Belediyesporlu Milli Taekwondocu Durdane Altunel 59 kg da Balkan Şampiyonu oldu. Romanya’nın Bükreş kentinde düzenlenen, 8 ülkeden toplam 300 sporcunun katıldığı Şampiyonada Milli Sporcumuz Durdane Altunel Altın Madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.

Gençler 59 kg da mücadele eden Selçuklu Belediyesporlu Milli Taekwondocu Durdane Altunel ile birlikte Türk Milli Takımı sporcularımızdan 46 kg'da Ayşegül Funda Alp, 68 kg da Yaprak Eriş, 55 kg da Mehmet Dolaş ile 63 kg da Serkan Altıntaş birinci oldu.

49 kg da Kübra Serdar, 55 kg da Şeyda Baldırcı ikinciliği elde etti.

68 kg da ise Recep Yavaş üçüncü oldu. Bu sonuçların ardından Türkiye, toplamda 5 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile şampiyonayı tamamladı.

Durdane Altunel’in Balkan Şampiyonu olması, spor camiasında sevinçle karşılandı. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Milli Sporcumuz Durdane Altunel’in Türk Milli Takımı çatısı altında elde ettiği başarılar, bizleri mutlu etmiştir. Amatör Spor’a verdiğimiz değerin karşılığında, başarılı sporcuların yetişmesi, bu sporcuların şehrimizi ve ülkemizi temsil etmesi, gelecek için umut vericidir. Bu başarıya katkı sağlayan antrenörlerimizi, federasyon görevlilerini, sporcumuzu ve ailesini tebrik ediyorum.” dedi.

Selçuklu Belediyespor Kulübü yöneticisi Faruk Topatan ise “Selçuklu Belediyespor Kulübü, uluslar arası alanda ismini sıkça duyurmaktadır. Olimpiyat Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Balkan Şampiyonluklarında, sporcularımız başarı gösteriyor. Hedefimiz ,Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlarda aynı başarıyı yakalamaktır. Bu başarıyı göğüsleyen sporcumuz Durdane Altunel’i tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediyespor Antrenörü Ali Armağan da Durdane Altunel’in elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Bize her zaman destek olan Kulüp yöneticilerimize ve Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyoruz.” dedi.