Konya Haber

http://www.konyahaber.com.tr/index.pl?news_id=4426
E-Posta: mehmetalitekin34@hotmail.com
Cuma, 19 Haziran 2020 - (11:57)

Bakan Soylu'dan Saygı Öztürk'e Tepki: Namussuzluk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu hakkındaki hakaret ve iftiralarla dolu skandal yazısına, büyük tepki gösterdi. Soylu, "Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur" yorumunda bulundu.

Sözcü Gazetesi'nin sözde gazeteci ve yazarı Saygı Öztürk'ün, Ayvazoğlu hakkındaki kin ve nefret içerikli, hakaret ve iftiralarla dolu skandal yazısı, büyük tepki çekti. Bakan Süleyman Soylu, söz konusu yazıyı sosyal medya hesabından paylaşarak, Öztürk'e büyük tepki gösterdi.

SÖZCÜ YAZARI ÇİZGİYİ AŞTI

Sözcü Yazarı Saygı Öztürk, "Ali Ayvazoğlu, belediyede işçi kadrosunda işe başladı. Şimdi milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ardından özel kalem müdürü oldu. Sonra da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı." gibi hedef gösteren, skandal köşe yazısıyla yeni bir algı operasyonunun fitilini ateşlemeye kalktı.

BAKAN SOYLU: NAMUSSUZLUK

Bakan Soylu, Sözcü Yazarı Saygı Öztürk'ün skandal ifadelerinin yer aldığı yazıyla ilgili Twitter hesabından, çok sert tepkide bulundu. Soylu, "İnsanlık görevimi yapıyorum.Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız. Trabzon turizmini ayağa kaldırdı Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır." açıklamasında bulundu.