Konya Haber

http://www.konyahaber.com.tr/index.pl?news_id=4367
E-Posta: mehmetalitekin34@hotmail.com
Perşembe, 21 Şubat 2019 - (13:09)

Şehid Metin Yüksel 40. Yılında Anılıyor

23 Şubat 1979 Cuma namazı çıkışı, Fatih Camii avlusunda zamanın gençlik hareketlerinin önemli liderlerinden ve Türkiye İslami hareketinin sembol ismi, Fatih Akıncıları başkanı Metin Yüksel, derin devlet uzantısı tetikçiler tarafından kurşunlanarak şehit edilmişti.

O tarihten bugüne kadar her yıl 23 Şubat günü İslami çevreler tarafından Metin Yüksel’in şahsında tüm İslam coğrafyasının şehitleri anılmakta, programlar yapılmaktadır.

Bu yıl Metin Yüksel’in şehadetinin 40. yılıdır. Bizler aşağıda imzaları bulunan kurumlar olarak, oluşturduğumuz Şehit Metin Yüksel Platformu, 23 Şubat 2019 Cumartesi günü öğle namazına müteakip, şehit edildiği yerden başlayan bir anma programı geçekleştireceğiz.

Programın ayrıntıları aşağıda belirtilmiştir. Pek çok gencimizin karanlık odaklarca katledildiği dönemlerin, bir daha yaşanmaması için bu cinayetleri unutturmamak gibi bir sorumluluğumuz vardır. Bu bilinçle, gereken ilgiyi göstereceğinizi umut ediyor, katılımlarınızı bekliyoruz.

Program

23 Şubat 2019 Cumartesi, öğle namazında Fatih Camii’nde buluşulacak

Camii avlusunda, şehit edildiği yerde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve marşlar okunacak; basın açıklaması yapılacaktır.

Daha sonra oluşturulacak kortejle, Edirnekapı’daki kabrine doğru yürüyüşe geçilecek.

Kabri başında konuşma yapılacak, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile program son bulacak.

Şehit Metin Yüksel Platformu

(Akabe Vakfı, Ak Dav, Ay Işığı Derneği, Bilinç Der, Birlik Vakfı, Birliktelik Hareket, Bursa Edep Platformu,Bitlis platformu, Erbakan Vakfı, Fatih Akıncıları,İstanbul Genç İHH, Genç Osman Vakfı, Kudüs Der, MTTB, Müstezaflar Cemiyeti, Saadet Partisi Gençlik, Sakarya İkra Kültür Merkezi, Umut Işığı Derneği,Yeni gün grubu)