Konya Haber

http://www.konyahaber.com.tr/index.pl?author_id=2172
E-Posta: mehmetalitekin34@hotmail.com
Cuma, 19 Haziran 2020 - (01:44)

Kirlettiler

İnsanoğlu, şeytanın iğvasıyla önce kendini kirletti.

Endüstri ve sanayileşmede yaptığı yeniliklerle, tabiatı kirletti.

20. Yüzyılda da, bilgisayar ve uzay teknolojilerinde yaptığı buluşlarla, uzayı kirletti.

Korono salgını günlerinde, özellikle Batı insanının bir iki ay gibi kısa bir süreliğine de olsa eve hapsedilmesi neticesinde; tabiattaki düzelmeyi, haberlerde izlemişsisinizdir mutlaka.

Kirlenme elbette olacaktı...

İnsanoğlunu, dünyayı, semavatı yoktan var eden Yaratıcı, 'imtihan'ı da yarattı. Böylece insanoğlunu iki şeyle muhayyer bıraktı.

Dünyayı 'mamur' edersen, ahretini de 'mamur' edersin.

Dünyayı kirletirsen-yıkarsan, ahretini de yıkarsın.

İlk kirlenmeyi Adem Aleyhisselamın oğlu Kabil'de görüyoruz.

Kabil'deki kirlenme bireysel olmakla birlikte, ileride meydana gelecek kitlesel kirlenmenin de habercisiydi.

Yaratıcı, kainattaki var olan her şeyi insanoğlunun, iyiliği için var ettti. Hayvanatı ve nebatatı incelediğimizde, her ne kadar, bazı zararları olsa da; her bir yaratığın insanoğlu için yararlarının daha fazla olduğunu görüyoruz.

Şeytan, iğvasıyla-yoldan çıkardığı insan, önce Nemrutlaştı.

Nemrut, gördüğü bir rü'yayı kahinlerin yorumlamalarını ister. Kahinler, doğacak bir erkek çocuğun, halkının dinini değiştirecek ve seni öldürecek diye yorumlarlar. Bunun üzerine Nemrut, yeni doğan bütün erkek çocuklarını öldürmeye başlar. Fakat İbrahim'in (a.s) doğumunun önüne geçemez ve olacak olan olur. İbrahim (a.s) büyüdüğünde, Nemrut'un iktidarını yok edecektir.

İnsanlığın imtihanı devam etmektedir. Sırada Nemrut vardır. Nemrut tüm İsrailoğullarını kendisine 'köle' yapmıştır. Yaratan, Nemrut'a da bir Musa gönderir. Musa (a.s) Firavun'un saltanatını yok eder. Fakat İsrailoğullarının isteklerinin önünü alamaz. İsrailoğulları, nefislerinin isteklerine (şeytana) uyarak, Musa'nın uyarılarını reddederek, zaman içerisinde 'siyonist'leşti.

Siyonistleşen İsrailoğulları, Yahudilerin haricindeki tüm insanların, kendilerine 'köle' olarak 'hizmet' etmek için yaratıldığına inanmaya başlamışlardır.

Şeytan 'rahat' durmuyor ki...

Zamanı son sürat ileri alarak, Korona günlerine geldiğimizde, şunu görüyoruz. Siyonist Yahudiler, kendi aralarında şimdiye kadar, çeşitli alavere dalaverelerle, tüm insanlığı sömürüyorlardı.

Tarihteki kavgaları bırakalım, son 20. yüzyıla gelelim. Son yüzyılda dünyamız, iki büyük savaş ve birçok (Afganistan, Irak, Ruanda, Güney Amerika'da) küçük savaş yaşadı. Bu savaşlarda, iki yüz milyonun üzerinde insan öldü.

Ne için öldü?

Siyonistleşen Yahudi'nin, doyumsuzluğundan dolayı öldü.

Şimdiki kavganın sebebi ne öyleyse?

Küreselciler ve yereller (ABD) olarak ikiye bölünen, Siyonistleşmiş Yahudilerin mücadelesi.

Her cenah diğerine diyor ki, dünyayı ben 'sömüreceğim'.

Bu kapışma, gizli olarak yüzyıldır devam ediyordu. Korona illeti, bu kavgayı biraz daha görünür hâle getirdi.

Her iki grup ellerindeki kozları kullanıyor.

Yaklaşık iki üç yıldır, tek tek kişilerin öldürülmesiyle, mücadele ediliyordu.

Almanya'nın Hessen Eyaleti Maliye Bakanı Thomas Schaefer'in cesedi, tren raylarında bulundu. Rusya'da maden Milyarderi Dmitriy Bosov'un, intihar ettiği açıklandı.

ABD'de yaşayan Çinli bilim adamı 'virüsle ilgili önemli bilgilere ulaştım' açıklamasını yaptığı gün, evinde ölü bulundu.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun 89 yaşındaki babası Wayne, 30 Nisan'da zehirlenerek öldürüldü.

Bu olaydan sonra ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, 15 Nisan'da Tel Aviv'e gitti. Siyonist İsrail yöneticileriyle bir araya gelerek, pazarlık yaptı. Pazarlıkta anlaşma sağlanılamamış olmalı ki, Amerika'ya dönmesinin akabinde, Çin'in İsrail Büyükelçisi Du Wei'nin, elçilik binasında öldüğü açıklandı.

Du Wei, önemli bir kişilik olmalı ki, karşı tarafın cevabı tüm Amerika'nın karıştırılmasıyla geldi.

Tüm Amerika'yı ateşe verdiler...

Cevap Paris ve Londra'dan geldi...

Mücadele sürüyor...