Konya Haber

http://www.konyahaber.com.tr/index.pl?author_id=1208
E-Posta: mehmetalitekin34@hotmail.com
Salı, 28 Temmuz 2015 - (08:02)

Çumra Halkı Parklardan Memnun

Parklar bir şehrin nefes borularıdır. Giderek yayılan apartman ve site hayatı, insanları parklara yöneltiyor, apartman katlarında bunalan ve sıkılan, yeşile hasret insanlar parklarda soluk alıyor, çocuklar parklarda koşma ve eğlenme fırsatı buluyor. Belediyeler insanların bu ihtiyacını karşılamak için öncelikle park yapımını öne alıyorlar ve parkların bakımına ve yeşil kalmasına özen gösteriyorlar.

Çumra’mız da park zengini, yeşil alanı bol bir şehir. Toprağı verimli ve sulu olduğu için, kenar semtlerde her evin arkası bahçe ve yeşil alan. Çumra Belediyesi de son yıllarda parkların bakımına özen gösteriyor, halk da bu hizmetten hayli memnun görünüyor.

Dr. Devlet Bahçeli Parkı bugün daha bakımlı ve canlı. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bugün daha yeşil ve bakımlı. Necmettin Erbakan Parkı Baraj mahallesinin mesire alanı. Hikmet Berberoğlu Parkı geçen yıllarda mezbelelikti, bu dönemde yapılan düzenleme ile temiz bir hal aldı ve cazibe alanı oldu. Bardakçı mahallesi sakinleri, çaput pazarı esnafı, çocuklar ve büyükler hayli memnun. Orası sanki ikinci bir şehir merkezi konumunda. Şehrin göbeğindeki Altın Park ise herkesin nefis çayını yudumladığı, özellikle Ulu Cami cemaati için sohbet alanı oldu. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Evet, yolların bakımı kadar park ve bahçe bakımları da önemli. Parkları yapıp bırakmak yetmiyor, temiz tutmak ve yaşatmak da gerekiyor. Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz, parkların daha iyi bakımı ve yaşatılması için Park ve Bahçeler Müdürlüğü kurdu ve ayrı birim oluşturdu. Hayli başarılı bir ekip, kendilerini kutluyorum.

Sonuç olarak, halkımız Belediyemizin park ve bahçe bakımlarını beğeniyor, Altın Parkın bizzat belediye personeliyle işletilmesini de doğru buluyor. Altın Park düğün salonu da bugünlerde cıvıl cıvıl hizmet veriyor. Çalışmak Beledeyeden, takdir halktan, tevfik Allah’tan.