Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 

Dünya Vatandaşlığı Provası Yapılıyor

Pazartesi, 06 Nisan 2020 - (06:24)

Facebook da paylaş

Tapınak Şövalyeleri’ni anlatan Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, “Dünya vatandaşlığına doğru bir gidişat var ve onun provası yapılıyor. Koronavirüs de bahanesi oluyor.” dedi

Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, bu haftaki Salı Mesajı’nda, Tapınak Şövalyeleri’ni anlattı.

Konuya İsrailoğulları’nın tarihinden başlayan Dr. Mustafa Güçlü, İsrailoğulları’nın 430 yıl süren Mısır maceralarından sonra, M.Ö. 1243 Hz. Musa döneminde Mısır’dan çıkarak Kenan diyârı olarak bilinen Filistin’egeldiklerini ve M.Ö. 1004’lerde Hz. Davut zamanda ilk defa “Birleşik Krallık” adıyla, bir devlet kurduklarını ve Filistin’de, Hz. Davut tarafından Zebur’a göre bir tapınak yapılmaya başlanılıp, bu tapınağın Hz. Süleyman tarafından tamamlandığını söyledi.

Tapınak kelimesinin, Süleyman Tapınağı’ndan geldiğini ifade eden Dr. Güçlü, konuyu haçlı seferlerine getirdi.

Haçlı Seferleri ve Yahudi Şövalyeler

Anadolu Selçuklu Devleti döneminde II.Kılıçarslan’ın sultan olduğu 1096’da Papa II.Urban tarafından I. Haçlı Seferi düzenlendiğini ifade eden Güçlü, 650 bin çapulcunun Anadolu’yu yağmalamaya geldiğini; fakat Sultan Kılıçarslan tarafından 500 bininin Anadolu’ya gömüldüğünü, 150 bin kişinin de Kudüs’e yöneldiğini dile getirdi. 1099’da Kudüs’ü ele geçiren Haçlıların, 70 bin Yahudi’yi katlettiklerini belirten Güçlü, bu haçlıların içerisinde papaz ve keşişlerden oluşan 9 şövalye, -FET֒nün kendilerini hizmete adamış adamları gibi- kendilerini hıristiyan halka yardıma adayan keşiş görüntüsünü vererek, halkın gönlüne girdiklerini ifade etti. Güçlü, “Hıristiyan görünümlü bu Yahudi keşişler, kendilerine Süleyman Tapınağı Şövalyeleri adını vererek bir tarikat kurdular.Tarikata üye olanlar bütün mal varlıklarını bağışlama mecburiyetine tabi tutulduklarından dolayı güçlenen şövalyeler, dünyada ilk bankacılık ve para transfer işini yaptılar dedi.

Küresel sermaye hükümetleri etkiliyor

Kudüs’ün 1187’de Hıttin Savaşı’nda Haçlı Ordusunu yenen Selahaddin Eyyubi tarafından fethedilerek kurtarıldığını kaydeden Güçlü, bu tarihten sonra Tapınakçı Şövalyelerin, satın aldıkları ve üs olarak kullandıkları Kıbrıs’ı merkez hâline getirdiklerini söyledi.

Güçlü, tapınak şövalyeleri hakkında şu ifadelere yer verdi: “Bunların hem askeri kimlikleri, hem dini hem de zengin oldukları için itibarları da oluyor. Fransa Kralı IV. Philippe, 1300'lü yıllarda tarikat ortadan kaldırılıp, tüm mal varlığına el koyuyor ve Tapınakçılar öldürülüyor. Fakat 18 kadırgadan oluşan hazine (para) Avrupa’da bugün dahi bilinmeyen bir ülkeye kaçırılıyor. Bu sermayeyi elde eden Yahudi aileler, 18. yüzyıldan itibaren, çok uluslu şirketler kuruyorlar. Borsalarda spekülasyon ve manipülasyon oyunlarıyla, tefecilik yaparak ve faizle paradan para kazanılarak, banka ve borsa aracılığıyla dünyadaki para arzına sahip oluyorlar. Yahudi aileler, bu şirketlerve kendi adamlarıyla hükümetleri etkiliyorlar. Savaşları bunlar çıkartıyorlar. Altın karşılığı para basıyorlar. Hiçbir hükümet bunlar aleyhine kanun çıkaramıyorlar.”

Dünya vatandaşlığı provası yapılıyor

Koronavirüs dolayısıyla dünyada yeni bir düzen, toplum oluşturulmak ve yeni bir gençlik meydana getirilmek istendiğine dikkat çeken Güçlü, şunları söyledi.

“Koronavirüs etkisiyle dünya vatandaşlığına doğru gidiliyor. Kâğıt para yerine dijital para kullanılacak. Yenidünya vatandaşları o şirketlerin kartlarından başka alışveriş kartı kullanamayacak. Uçaklarda, trenlerde, otellerde, AVM’lerde ve mağazalarda, bu şirketlerin kartları geçerli olacak. Dünya vatandaşlığına doğru bir gidişat var ve onun provası yapılıyor. Koronavirüs de güzel bahanesi oluyor. Devletler, biran evvel ulusal çıkarlarını düşünerek bu ailelerin (Roshid- Rockefeller)hegemonyasından kurtulmalılar. Amerika’sı, İngiltere’si, Fransa’sı, Rusya’sı, Almanya’sı, Türkiye’si birbirleriyle didişmeyi bir kenara bırakıp ‘hepimiz bu ailelerden nasıl kurtuluruz’u düşünmeleri lâzım.”

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Kültür Sanat' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Korona Aile Yapımızı Değiştirdi
   Fevzi Çakmak Ahlâklı Mütedeyyin Bir İnsandı
   Kore’de ilk EzanıTürkler Okudu
   Korona Aklımızı Zorluyor
   Mahkûm Hafıza İyilik Ödülü
   Ömer Seyfettin 100 Yıl Sonra Anıldı
   Türkiye Yazarlar Birliği'nden Mehmetçiğe Destek Açıklaması
   Kervansaraylar Anadolu’nun Tapusudur
   Konya Aydınlar Ocağı’ndan Mehmet Ali Uz’a Vefa
   Kur'an Okumanın Beyin Üzerindeki Şaşırtan Etkisi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ayasofya konusunda tekliflerim
Mehmet Ali Tekin
Bizi Kendilerine Benzetmeye Çalışıyorlar
Recep Öğütçü
Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te