Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 

Bir Cenazeye İki Değişik Haber

Cuma, 06 Mart 2020 - (13:11)

Facebook da paylaş

2012 yılında Tunceli’nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada yakalanan 23 MAOİST KOMÜNİST PARTİSİ / HALK KURTULUŞ ÖRGÜTÜ 23 kişiden birisi olan Aysel Koç 4 Mart 2020 Çarşamba günü Sincan cezaevinde intihar etti. 5 Mart Perşembe günü Gazi Mahallesi Cemevinde cenaze töreni düzenlendi.

AYSEL KOǒUN HABERİNİ İKİ DEĞİŞİK AÇIDAN VERİYORUZ:

Türkiye Şehitlerine Ağlarken CHP Terörist Cenazesinde: Kaftancıoğlu Teşkilatını Gönderdi

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, 2012 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada, sağ ele geçirilen MKP'li terörist Aysel Koç, dün Sincan Cezaevinde intihar etti. Koç'un cenaze törenine CHP İstanbul il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Tunceli'nin Ovacık kırsalında, 16 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü MKP/HKO mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Köşeye sıkıştırılan teröristler sağ ele geçirildi.

Aysel Koç ve 22 terörist yakalandı

Yakalanan 23 terörist arasında yer alan MKP'li Aysel Koç, tutuklanarak Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. 2012 yılından bu yana cezaevinde tutuklu olan Koç, önceki gün intihar etti.

Cenazesi Gazi Mahallesi'ne getirildi

Terörist Koç için İstanbul Gazimahallesi'nde, Gazi Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. "Aysel Koç ölümsüzdür" yazılı pankartların taşıntığı törende, terör örgütü lehine sloganlar atıldı.

Terör örgütü PKK'nın yayın organı ANF tarafından haberleştirilen cenaze töreninde ilginç bir bilgi yer aldı.

HDP ve CHP cenazede hazır bulundu

Terörist için düzenlenen törene HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz, HDP İstanbul il ve ilçe yöneticileri, ESP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra CHP il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Haberde CHP'li yöneticilerin ismine yer verilmedi.

Tutuklu Aysel Koç yaşamını yitirdi, cezaevi intihar olduğunu iddia ediyor

MKP tutuklusu Aysel Koç, Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde hayatını kaybetti. Koç'un intihar ettiği iddia edildi. Koç'un avukatı, otopsi raporunun beklendiğini söyledi.

Sincan Cezaevi’nde Maoist Komünist Partisi (MKP) davasından“ağırlaştırılmış müebbet” tutuklusu Aysel Koç, hayatını kaybetti. Cezaevi aileye ve avukatlara “intihar etti” bilgisi verdi. Koç’un avukatı ise otopsi raporundan sonra ölüm nedeninin intihar olup olmadığının öğrenileceğini söyledi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi, yetkililerden ve aileden bilgi almak için Adli Tıp Kurumu’na gitti.

Koç’un ağabeyi Güngör Koç, kardeşinin daha önce Gebze ve Bakırköy cezaevlerinde kaldığını hatırlattı. Bakırköy Cezaevi’nde kaldığı dönemlerde kardeşine epilepsi tanısı konulduğunu belirten abi Koç, kardeşinin 5 yıl önce Sincan’a getirildiğini söyledi. Kardeşinin ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıl hapis cezası aldığını aktaran Koç, “Geçen hafta aradığından kıyafet falan istediler. Babamla yaptığı konuşmalarda ‘bizi buradan sağ çıkarmazlar’ diyordu” dedi.

Ocak ayında görüşe geldiğinde kardeşinin çok sayıda gardiyan eşliğinde görüşe geldiğini ve kendisine sorduğunda ise “benim için geldiler, giderken saldırıya uğrayabilirim” dediğini anlatan Koç, “Buna benzer süreçlerin cezaevlerinde yaşandığını biliyorum ama bu kadar ileri gideceğini bilmiyordum. İntihar ettiği söylendi, Savcı açıklama yapmadı. Kardeşimin sadece yüzünü görebildim. İntihar şeklinin nasıl olduğuna dair de bilgim yok. Kardeşimin kaldığı koğuşun karşısında kadınlar var, onlar belki bizimle iletişime geçerse sağlıklı bilgi alabiliriz” diye belirtti.

Koç’un Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsi ardından İstanbul Gazi Mahallesi’ne aile evine götürüleceği ve defin işlemlerinin orada yapılacağı öğrenildi.

KOÇ CİNSEL SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Koç, MA'ya ve hak savunucularına cezaevinde yaşanan sorunlara dair mektuplar gönderiyordu. İstanbul’da, 1 Ağustos 2016 tarihinde, İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin tarafından yapılan açıklamada, o dönem Gebze Cezaevi’nde tutulan Koç’un hastanede cinsel saldırıya maruz kaldığı açıklanmıştı. Olaya dair yapılan suç duyurusuna, savcılık tarafından takipsizlik kararı verilmişti. (Ankara/MA)

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Güncel' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Kuşca Köyü Yardımlaşma Derneği Yeni Yönetim Seçimi Yapıldı
   Türkiye’nin SİHA'ları Dünya Basınında
   Elon Musk: F-35’in İHA Karşısında 'Şansı Yok'
   TEYAD'da 'Şehitlere Vefa' Konferansı
   Bozkır’da Metruk Binalar Yıkılıyor
   Veyis Kurucu Son Yolculuğuna Uğurlandı
   Türkiye ile Rusya Arasında Suriye Mutabakatı
   ABD’den Erdoğan ve Türkiye Hakkında Skandal karar
   Ye Çocuk Ye Dedim...
   Trump'tan Son Dakika Açıklaması

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te