Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 

Halk Yeter Dedi

Perşembe, 24 Mart 2016 - (09:53)

Facebook da paylaş

Doğu ve Güneydoğu’da “öz yönetim” adı altında, şehirleri harabeye çevirip, vatandaşa hayatı zindan eden PKK’lı teröristlere, bölgedeki halk “Bu topraklarda terör istemiyoruz, huzur istiyoruz.” Diyerek, tepki gösterdi.

“Gelin kaldırın buradaki pisliğinizi”

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesindeki sokağa çıkma yasağı kalkarken bölgede incelemelerde bulunan ve esnafı ziyaret eden HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, halkın tepkisiyle karşılaştı. Evlere roket atıldığını dile getiren esnafa milletvekili Pir, “belki devlet yapmıştır” şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine esnaf devletin şimdiye kadar kaç eve roket ile saldırdığını sorarak, Pir’e karşı çıktı. Esnaf, “Bunu devlet bize yapmadı sayın vekil bakın eve roket girmiş. Devlet hangi eve şimdiye kadar roket atmış. Böyle değil. Yani hak arayışı böyle değil. Kendi halkına sahip çıkmak böyle değil şimdi bu hal midir? Eğer polise karşı savaşıyorsan git dağda savaş. Ama sen buraya gelmişsin. Halkın içine. Burada ne var. Benim evime roket girmiş. Ne yapman gerekiyorsa onu yap. Bu halka sahip çık. Bu pislikleri topla, bu belediye bizim belediye değil mi? HDP belediyesi değil mi? HDP milletvekili değil misiniz gelin kaldırın bu pisliğinizi” şeklinde karşılık verdi. HDP’li Pir ile esnaf arasında yaşanan gerginlik çevredekilere de sıçradı. Vatandaş da tartışmaya katılınca Pir bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

Herkes uyanık olsun, safını belli etsin
Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki operasyonda etkisiz hale getirilen terör örgütü mensubu Gülistan Aysal’ın babası, kızının cenaze töreninin örgüt propagandasına dönüşmemesi için Bitlis Valiliğine başvurarak, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını istedi. Güvenlik önlemi alan polis, konvoydakilerin kimlik kontrolünü ve üst aramasını gerçekleştirdi. Kızının cenazesini defneden baba Feyzullah Aysal, PKK’ya tepki gösterdi. Aysal, “Bu, Kürt davası değil. İnsanları kandırıyorlar. Terörün ne yönü ne yöntemi ne de dini var. Acım çok büyük ve herkes sesimi duysun. Ben Kürdüm. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bundan gurur duyuyorum. Ben terör örgütüne de karşıyım. Benim başıma gelen başkasının başına gelmesin. Benim canım yandı, başkasının canı yanmasın. Herkes bu oyuna karşı uyanık olsun ve safını belli etsin.” dedi.

Halktan askere bayraklı destek

Şırnak il merkezinde terör örgütü PKK’ya yönelik güvenlik güçlerinin operasyonlarına destek olan bazı vatandaşlar evlerine Türk bayrakları astı. Vatandaşlardan Y.T, teröristlerin sokaklara patlayıcı yerleştirip, haraç toplamak suretiyle halka zulmettiğini söyledi. Güvenlik güçlerinin, vatandaşı PKK’nın eziyetinden kurtardığını, bu nedenle operasyonların bir an önce başarıyla tamamlanmasını istediklerini aktaran Y.T, “Operasyon öncesi Şırnak’ta huzur ve güven yoktu. İnşallah teröristler temizlenecek, hepimiz rahat edeceğiz. Hepimiz bu bayrağın altında huzur içinde yaşayacağız. Biz bu topraklarda terör istemiyoruz, huzur istiyoruz” şeklinde konuştu. N.T. de “Devletimizin yanındayız. Güvenlik güçlerinden Allah razı olsun. Biz bu topraklarda terör istemiyoruz, gitsinler buralardan huzur istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Güncel' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Türkiye ile Rusya Arasında Suriye Mutabakatı
   ABD’den Erdoğan ve Türkiye Hakkında Skandal karar
   Ye Çocuk Ye Dedim...
   Trump'tan Son Dakika Açıklaması
   Adana’da Suriyelilere Karşı Linç Girişimi
   Diyabakır'da Nöbetteki Anneler 20’ye Ulaştı
   Diyarbakır'da Bekleyiş Sürüyor Aile Sayısı 13'e Çıktı
   Konya’nın Dede Korkut’u Hakka Yürüdü
   HDP'lilerden Oğlu İçin Eylem Yapan Anneye Saldırı
   Kış İstanbul'da Sert Geçebilir
   Deniz Çakır'ın Sözlü Taciz Ettiği Kadınların Avukatından Yeni Açıklama

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Parasız ve Paralı Sevap İşleme Yolu
Mehmet Ali Tekin
En Büyük Terörist Amerika…
Recep Öğütçü
İmam Hatip Okullarının Misyonu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te