Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 

Erdoğan'ı Etkileyen Küçük Kız Konuştu

Perşembe, 01 Ocak 2015 - (12:05)

Facebook da paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etkilendiği fotoğraftaki, küçük kız konuştu.

İsrail'in son Gazze saldırılarında hayatını kaybeden 4 yaşındaki Filistinli Semih Cüneyd'in ailesi, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tercihini, Semih'in ablası Ensam'ın, kardeşinin cenazesine son bakışının yer aldığı "Kardeşe elveda" başlıklı fotoğrafı için kullanmasını mutlulukla karşıla


AA muhabirine duygularını anlatan Filistinli aile, Erdoğan'ın bu fotoğrafı seçmesinin, İsrail'in saldırıları sırasında öldürdüğü Semih ve diğer çocuklar adına uluslararası soruşturmanın açılması için başlangıç olmasını ümit ettiklerini dile getirdi.

Semih'in ablası 9 yaşındaki Ensam Cüneyd, "Mutluyum çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, kardeşime veda ederken benimle kardeşimin fotoğrafını gördü ve etkilendi" dedi.

Ensam, kardeşinin bayram sabahı evlerinin bahçesinde oynarken İsrail saldırısına hedef olarak kanlar içinde yere yığıldığını ve kendisinin de bu sahnelere şahit olduğunu belirterek, "Erdoğan'ın İsrail'e sormasını istiyorum. Neden bayram günü kardeşimi öldürdüler ve beni ondan mahrum ettiler" diye konuştu.

Kardeşiyle çekilen bu son fotoğrafını kalem ve defterleriyle yanında taşıdığını ifade eden Ensam, "Kardeşimin yokluğundan dolayı üzgünüm. Keşke yeniden hayata dönebilse ve birlikte oynayabilsek" ifadesini kullandı.

"Erdoğan büyük bir adam. Merhametli bir kalbe sahip"

Semih'in babası Cibril Cüneyd de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yılın Fotoğrafı" oylamasında bu fotoğrafı seçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Erdoğan büyük bir adam. Merhametli bir kalbe sahip. Her zaman Gazze ve Gazzeli çocukların yanında. Karşılaştığımız tüm zorluklarda bize destek oluyor. Erdoğan ve hükümeti, mazlumlara kucak açıyor, onlara zulmetmiyor" dedi.

Cüneyd oğlunu kaybettiği günü şöyle anlattı:

"İsrail, evimizin olduğu bölgeyi rastgele bombalıyordu. Oğlum evin bahçesinde oynarken İsrail'in attığı bir roket parçası bacağından girdi ve kalbine isabet etti. Ambulansla hastaneye götürürken yolda hayatını kaybetti. Oğlumu, mutluluk ve sevinç günü olması gereken bir bayram gününde kaybettim. Çocuğum bayram elbiselerini giyeceği yerde, kanlar içinde beyaz kefenlere sarıldı."

"Bundan sonra her ramazan bayramı buruk geçecek" diyen Cüneyd, "O, son göz ağrımdı. Çocuklarım arasında onun yeri farklıydı, oyunlar oynardık. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İsrail'in mahkeme önüne çıkması ve oğlumu öldürdüğü gerekçesiyle yargılanması için baskı yapmasını talep ediyorum" ifadesini kullandı.

Erdoğan'dan, Gazzeli çocukların öldürülmesinin engellenmesi için İsrail'i zorlamasını, hareket özgürlüklerini engelleyen bölgedeki ablukanın kaldırılmasını isteyen Cüneyd, "Gazze'ye yeni bir saldırı olursa Erdoğan'ın, İsrail'i çocukları öldürmekten uzak tutmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Baba Cüneyd ayrıca, uluslararası topluma hitaben, "İsrail, neden çocuğumu, bayram elbisesi giymek ve bayram şekeri yemekten mahrum etti? Oğlumun işlediği suçu bilmek istiyorum" serzenişinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AA tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafı" oylamasına katılmış ve oylamaya sunulan kareleri inceleyerek, tercihini AA'nın Filistinli fotomuhabiri Ali Hasan'ın "Kardeşe Elveda" başlıklı fotoğrafı için kullanmıştı.

"Kardeşe Elveda" başlıklı fotoğrafta, Filistinli 9 yaşındaki Ensam'ın, Cebaliye Mülteci Kampı'ndaki evinin bahçesinde bayram sabahı oynarken bir İsrail tankından ateşlenen top mermisinin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden küçük kardeşi Semih'in cenazesine son bakışı yer alıyor.

İsrail'in 7 Temmuz'da başlayan ve 51 gün süren saldırılarında 2 bin 159 kişi hayatını kaybetti, 11 binden fazla kişi de yaralandı.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Tarih ve İnsan' Kategorisinde Son 10 Yazı
   Şehadetinin 41. Yılında Metin Yüksel Anılıyor
   Tebrizli Asgar Ferdi Hayatını Kaybetti
   K. Kore Şehit Türk Askerinin Naaşını Geri Veriyor
   Konserve Kutusu Ayağı Oldu
   Nazif Şahinoğlu Hoca Ebediyete Uğurlandı
   Eski Bakan Cevat Ayhan Vefat Etti
   Ünlü Şair Cemal Safi Hayatını Kaybetti
   ''Bilge Kral''ın Erdoğan'a Vasiyeti
   28 Şubat’ın Babasız Çocukları
   Metin Yüksel Şehadetinin 39. Yılında Etkinliklerle Anıldı
   Cemil Tekeli İsrail’de Uğradığı İnsanlık Dışı Zulmü Anlattı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ayasofya konusunda tekliflerim
Mehmet Ali Tekin
Bizi Kendilerine Benzetmeye Çalışıyorlar
Recep Öğütçü
Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te