Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Gazze Yangını Sürüyor
Salı, 22 Temmuz 2014 - (03:49)
Recep Öğütçü

Filistin toprağının bir parçası olan, Akdeniz sahil şeridinde 8 km. eninde, 40 km uzunluğunda bir toprak parçası Gazze. Bugün için Filistin davasının en yürekli savunucusu ve o kutsal toprakların en güçlü bekçisi olan Hamas örgütü, Gazze’de faaliyet göstermekte, adeta İsrail’in uykularını kaçırmaktadır. İşte İsrail’in bütün derdi bu örgütü yok etmektir, Gazze sahil şeridini topraklarına ilhak etmek ve rahat bir uyku uyumak için fırsat kollamaktadır. Gazzelilerin ve Hamas örgütünün suçu, toprağına sahiplenmek ve Kudüs’ün başkent olduğu bağımsız bir ülke olarak yaşamak istemektir.

Rabbimizin gazabına uğrayan, peygamberlerin lanet ettiği Yahudi milleti, yine tiyniyetini gösterdi, içindeki o bastırılmış duyguları dışa vurdu, Firavundan daha zalim davranarak Filistinli kadınların bile yok edilmesinden söz etti. Halbuki tarihte en zalim bildiğimiz Firavun bile İsrailoğullarının kadınlarını öldürmüyordu. Zalim İsrail ise önce anneleri ve çocukları öldürüyor veya öldürmek istiyor.

Son bir haftada yine Gazze’ye binlerce bomba düşmüş, çoğu kadın ve çocuk olmak üzere yüzlerce insan ölmüş, 600 ev yıkılmış, iki bini aşan yaralı olmuştur. İsrail duracak gibi değildir. BM nezdinde İsrail’i durduracak bir el bugün için görülmüyor, Müslümanların eski heybeti de yoktur. ABD’si, Avrupası hep İsrail’in yanındadır. Filistin’in ve Gazze’nin tek ağlayanı neredeyse Türkiye’dir, Türkiye’nin başbakanı Tayyip Erdoğan’dır.

Evet, gerçek Müslüman, Gazze’ye düşen her bombayı kendi başına düşmüş gibi hisseder. Zira o bölgede bizim dedelerimizin binlercesi şehit olarak yatmaktadır. Yanı başında Kudüs’deki Mescid-i Aksa Kabe’den sonra ikinci kutsal mescidimizdir. O bölge ve Mescid-i Aksa Müslümana emanettir, her bir Müslüman Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu için çalışmak ve cihat etmek zorundadır. Yani İsrail o bölgedeki zulmüne devam ettikçe, Mescid-i Aksa yetim ve öksüz olarak işgal altında kaldıkça üzerimizde kıyamete kadar büyük bir vebal duracaktır. Belki de başımıza gelen her belanın sebebi, oradaki işgale ve zulme seyirci kalmamızdan kaynaklanacaktır.

İsrail’i şımarttılar, başta şımartanlar biz müslümanlarız. Karşısında tek vücut olarak duramadık, onu durduracak silahı hazırlamadığımız gibi, onu terbiye edecek petrol ve su ambargosu bile koyamadık, alışveriş yapmaya devam ettik. İsrail çöl şartlarında kurulmuş, birçok nimetten mahrum bir bölge, bir devlet. Etrafındaki müslümanlar zengin petrol yataklarına ve su kaynaklarına sahip, fevkalade bu imkanları silah olarak kullanabilirdi. Kırk sekiz İslam ülkesi olarak tespih taneleri gibi dağıldık, birbirimizin ayağına bastık, BM’de baskı kuramadık, Filistin’i devlet olarak tanıyamadık. İsrail’in yanında yer alan ülkelere bir çift laf edemedik, İsrail’e haddini bildiremedik.

Yıllarca cemaat olarak bildiğimiz, güvendiğimiz insanlar bile İsrail yandaşı çıktı. Zalim İsrail’in yanında durmaları gayretullaha dokundu ki, gözden yüzden düştüler. Şunu anlıyoruz, İsrail dünyayı öyle sarmış ki, Mossad öyle çalışma yapmış ki, cemaat bildiklerimize kadar sızmışlar, bizi içeriden yıkmak için yıllar önce planlar yapmışlar. Allah’ın planı ve tuzağı daha güçlüydü, çok şükür planlarını bozdu, tuzakları kendi başlarına geçti.

Evet, Filistin ve Gazze şah damarlarımızdan biri. Şah damarının kopmasına izin veren bir İslam alemi ölüme razı olmuş demektir. Bu günlerde çok ağlamalı az gülmeliyiz. Çünkü göksümüzdeki şah damarımıza hançer saplandı. İslam topraklarının birçoğunda canlılık alameti görülmüyor. Hançerin acısını bir tek Türkiye hissediyor, bir tek Türkiye haykırıyor.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Kenetlenme ve selamet yolu
Mehmet Ali Tekin
Suskunluk İdeolojisi ve Yalnızlık Hissi Acı Veriyor
Recep Öğütçü
Sevmesek de Savaş Farzdır
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te