Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Artan Olumsuzluklar
Salı, 08 Temmuz 2014 - (23:19)
Recep Öğütçü

Ak Parti hükümetinin başarılarını kimse inkar edemez. Bu ülke fiyat istikrarını, ekonomik istikrarı AK Parti hükümetlerinde görmüştür. Akşamdan sabaha gelen zamlar, yüzde yüzleri aşan faizler, çay, tütün ve mazot kuyrukları, yok satan ilaçlar, hastanede rehin kalan hastalar, parasızlıktan yapılamayan ameliyatlar, okul kapılarından kovulan kızların dramı AK Parti hükümeti döneminde bir bir sona ermiştir. Bu dönemde iletişim imkanlarının da gelişmesiyle haklar daha çok aranır olmuş, aile içi sıkıntılar dışa vurmuş, “kol kırılır yen içinde kalır” anlayışı geride kalmıştır. Dolayısıyla AK Parti hükümetinin başarılarını gölgeleyen olumsuzluklar da meydana gelmiştir. Bunlar biraz da globalleşen ve değişen dünyanın sonucudur. Türkiye artık kapalı bir devlet değildir. Dünyadaki bütün olumsuzluklar Türkiye’ye de yansımaktadır.

Son yıllarda artan olumsuzlukları sayalım:

1- Kadın cinayetleri artmıştır. Kadınları koruyan, kadına zulmeden erkekleri evden uzaklaştıran, kelepçe taktıran, boşanmaları kadın lehine zorlaştıran kanunlar maalesef tersine işlemiş, kadın cinayetlerinin artmasına yol açmıştır.

2- Boşanmalar artmıştır. İlk defa evlenenlerin yüzde beşi boşanırken, ikinci ve üçüncü evliliklerde bu oran yüzde yirmi dokuzlara çıkmıştır. Yani boşananlar tekrar boşanmaktadır. Her zaman ilk eşler daha sadık olmaktadır. Boşanmaların nedenleri olarak; kadınların ekonomik bağımsızlığını, sosyal yardımların artmasını, cep telefonlarının ve internetin yaygınlaşmasını, boşanmaların kadınların lehine kolaylaşmasını, erkeklerin sorumsuzluğunu ve ilgisizliğini, dini inançların ve dini eğitimin zayıflamasıyla aldatmaların yaşanmasını sayabiliriz. Kendini ekonomik yönden güvende hisseden bir kadın daha sabırsız olmakta, küçük bir münakaşada evi terk etmekte ve boşanmayı istemektedir.

3- Uyuşturucu kullanımı artmıştır. Gençler arasında bonzai, kenevir otu ve eroin gibi bağımlılık yapan uyuşturucuların kullanımı artmış, giderek yayılmaktadır. Uyuşturucu kullanımı ilkokul çocuklarına kadar düşmüştür. Uyuşturucu tacirleri okul önlerine kamp kurmakta, sokaklarda cirit atmaktadır. Uyuşturucu satanları her köşede bulmak mümkündür. Bu konuda Emniyet güçlerimizin daha titiz olmasını bekliyoruz. Hukuk sistemimizde de boşluklar vardır. İçenlere ceza verilmediği gibi, satanlar da bir kapıdan girip öbür kapıdan çıkmaktadır.

Evet, bir nesil kaybolmaktadır. Uyuşturucun yayılması bir milletin geleceğinin yok olması demektir. Uyuşturucu önce kullananı yok eder, sonra aileyi dağıtır, daha sonra da milleti bitirir. Uyuşturucu bataklığına düşen bir genç, ben düştüm başkası düşmesin demez o bataklığa başkasını da çekmek için uğraşır. Her kullanan aynı zamanda kaynak (finans) temin etmek için satıcı olmaktadır.

Kadın cinayetlerinin, boşanmaların ve uyuşturucu kullanımının artması aile kurumumuzun sarsıldığını gösterir. Bu da hiç iyiye alamet değildir. Aile kurumu zayıflayan ve dağılan bir milletin hayat damarı kopmuş demektir. Avrupa’da yaşanan bu geçek bize de hızlı bir şekilde gelmektedir. Hükümetimiz bu konuda kafa yormalıdır.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Kenetlenme ve selamet yolu
Mehmet Ali Tekin
Suskunluk İdeolojisi ve Yalnızlık Hissi Acı Veriyor
Recep Öğütçü
Sevmesek de Savaş Farzdır
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te