Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Güzel Şeyler Olacak
Perşembe, 01 Mayıs 2014 - (22:28)
Recep Öğütçü

Biliyorsunuz Büyükşehir yasasıyla Konya’mızın mülki sınırlarının tamamı belediye hizmet alanına alındı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz canhıraş bir şekilde hizmet birimlerini, bölge müdürlüklerini oluşturmaya ve oturtmaya çalışıyor. Kulu’dan Taşkent’e kadar uzanan Konya coğrafyasını kontrol etmenin, hizmeti eşit bir şekilde yaymanın elbette zorlukları var. Bunları aşmak biraz zaman alacak ama meyvesi tatlı olacak. Konya’mızın artan belediye kaynakları ve yetkileri bu kadar geniş alanda hizmet vermeye yetecektir. Tabiî ki başkanlarımızın kabiliyetleri ve vizyonları önemlidir. Kaynakları rantabl kullanmak, önceliğe göre hizmetleri sıralamak başkanlarımızın vizyonuna bağlıdır. Başkanlarımızda bu ışığı görüyorum.

Evet, seçimlerden bir aylık bir süre geçti. Hızlı bir şekilde devir- teslim işleri yapıldı. İlçe ve Büyükşehir arasında iş, yetki ve personel bölüşümü yapıldı. Ulaşım hizmetleri artarak devam ediyor, yeni hatlar kurulacak, en ücra köye kadar belediye otobüsü gidecek. Ulaşım sıkıntısı olan köy kalmayacak. Bu günlerde bunun planlaması yapılıyor.

Su ve kanalizasyon hizmetinin de Konya Büyükşehir tarafından verilecek olması köylerimiz için büyük avantaj getirecek. Artık köy muhtarının bir teflonu yetecek. Susuz köy kalmayacak.

Çöplerin alınması, sokakların taş döşemesi ve bakımı ilçe belediyesine ait. İlçe belediyelerimiz de çöp hizmetini daha seri ve yaygın hale getirmiş, köylere kadar çöp arabalarını göndermeye başlamıştır. Hizmet alanı genişlediği için bütün ilçe belediyelerinde park -bahçeler müdürlüğü gibi yeni birimler oluşacaktır. Belediye şirketlerinin hizmet alanı genişleyecek, kasabalarımızda bulunan belediyeye ait petrol, un fabrikası ve market gibi işletmeler ilçe belediye şirketine devredilecektir. Yeni eleman takviyesiyle işletmeler daha verimli bir şekilde devam edecektir.

Evet, hizmette acele eden insanlarımız vardır. Özellikle muhalif kalanlar Büyükşehir yasasına eleştirel yaklaşmaktadır. İnsanlara şimdiden olumsuz bir tablo çizmekte, geciken hizmetleri siyasi propagandaya dönüştürmektedir. Bu kara propagandalara inanmayın.

Göreceksiniz, çok iyi şeyler olacak, köy ve şehrin hizmet alma noktasında farkı kalmayacak, insanlar köyde oturmayı daha çok tercih edecek. Çünkü her an şehre ulaşma imkanına sahip, eğitim imkanına sahip, parkı ve düğün salonu olan bir köylü niçin şehri tercih etsin?

Çumra özeline gelirsek, Dr.Mehmet Oğuz Bey çok titiz bir çalışma yürütüyor. Dürüst ve ehil insanları birimlerin başına getirerek israf ve yolsuzluk deliklerini tıkamak istiyor. Sırçalı mesire alanında bundan böyle daha kaliteli hizmet verilecek. Gelenek ve inançlarımıza aykırı işlere fırsat verilmeyecek. Belediye park ve bahçelerinde insanımız daha huzurlu bir şekilde, haramsız bir ortamda oturacak, çayını içecek.

Halkımızdan sabır bekliyoruz. Karıştırılmış, borca batırılmış, hesabı kitabı bozulmuş bir beleye devraldık. İşi ehline vermek için bir çalışma yürütüldü, hizmet birimlerinin de oluşmasıyla tıkır tıkır işleyen bir belediye yolda. Halkımıza şu sözü verebiliriz: Her şey daha iyi olacak. Halkımız hizmete doyacak.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Kenetlenme ve selamet yolu
Mehmet Ali Tekin
Suskunluk İdeolojisi ve Yalnızlık Hissi Acı Veriyor
Recep Öğütçü
Sevmesek de Savaş Farzdır
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te