Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Akıl ve Mantık Neyi Emreder?
Salı, 18 Mart 2014 - (14:35)
Recep Öğütçü

Allah, insanlara en büyük nimet olarak akıllı ve mantıklı hareket etmeyi lutfetmiş. Bazı insanlar bu iki nimeti çok iyi kullanır, bazı insanlar da duygularının ve ideolojik bakışının esaretinden kurtulamaz.

Bir seçim süreci hızla ilerliyor, mahalli idareler seçimlerinin arifesindeyiz. Akıl ve mantığın en çok lazım olduğu günlerdeyiz. Kimimiz kararını çoktan verdi, kimimiz de hala düşünmektedir. Biz de burada akıl ve mantıkla hareket etmeye çağırıyoruz.

Akıl ve mantığımız neyi emreder?

Akıl ve mantık, yeni Büyükşehir Yasasının avantajlarından yararlanmak için iktidarda olan partinin belediye başkan adayını tercih etmeyi emreder. Çünkü iktidar belediyesi iş bitirir, yatırım çeker, istihdam sağlamada önde gider, belediyeyi borç batağından kurtarmada daha avantajlı bir konuma sahiptir, projeleri daha kolay onaylanır.

Akıl ve mantık, ilçe belediye başkanlarının Büyükşehir belediye başkanıyla aynı partiden olmasını emreder. Çünkü seri, yaygın ve kaliteli hizmet iki belediyenin uyum içinde çalışmasını gerektirir. Çünkü çok yerde Büyükşehir ile ilçe belediyesinin hizmet alanları birbirine geçmiştir, ortak olan, birbirini tamamlayan ve birbirine devrettiği alanlar vardır. Aradaki sürtüşme, tartışma hizmetlerin aksamasına sebep olabilir.

Akıl ve mantık, “ilk vuran kazanır” der. Büyükşehir yasasının ilk defa uygulanacağı bu dönem en çok hizmetin alınacağı, en çok kaynağın aktarılacağı, köylerin ve kasabaların özel olarak pozitif ayrıma tabi tutulup öncelikli olacağı dönemdir. İktidar partisine verenler kazanacaktır ve hizmete doyacaktır.

Caddeler, ana yollar, şehir girişleri artık Büyükşehir’in tasarrufundadır. Ulaşım, itfaiye ve su hizmetleri Büyükşehir’e aittir. Dolayısıyla temiz suyumuzu bize Büyükşehir getirecektir. Akıl ve mantık bu sebeple de iktidar partisine oy vermeyi emreder.

Konya’daki yapılan hizmetleri, kaymak gibi yolları gören ve akıl ve mantığını kullanan insan asla şaşmaz, düşünmez, duygularının ve ideolojisinin esiri olmaz, kazanması olası olan Tahir Bey’i tercih eder. Çumra’nın AK Partili Belediye Başkan adayını da Tahir BAEY arkasında olduğu için tercih eder.

Akıl ve mantık, uçuk proje sahiplerine değil, ayağı yere basan, mantılı ve makul proje sahiplerine destek olmayı emreder. Denenmişleri bir daha denemek istemez.

Gel gör ki ideolojimiz, dar parti anlayışımız, eş dost kayırmamız, duygusal yaklaşımlarımız bizi rahat bırakmıyor. Bugünlerde nefisle mücadele halindeyiz. Komşumuz diye mi oy verelim, partimizden olsun da çamurdan olsun mu diyelim, kapımızın önüne konan banka mı oy verelim, kapımızın önüne döşenen taşın ve yapılan duvarın hatırını mı güdelim, yoksa Çumra’nın geleceğine mi oy verelim.

Evet, bu seçimde iki şey oylanacak: Bir, şehrimize hizmet edecek insanı seçeceğiz. İkinci, dış ve iç güçlerin yıkmaya çalıştığı AK Parti hükümetinin dik duruşuna, istikrara veya istikrarsızlığa oy vereceğiz. Umarım duygularımızın ve dar parti anlayışımızın kurbanı olmayız, istikrara oy veririz. AK Parti hükümeti zayıf düşer, dış ve iç düşmanlar piyasaları allak bullak ederse ve bir hükümet krizi çıkarsa burada hepimiz kaybederiz. Akıl ve mantık bunu emreder.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Teşekkürü Hak Edenler
   Batı Kof Bir Ağaçmış Meğer
   İşte Gerçek Devlet Baba
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Müslüman İtalyan Kızın Hatırlattıkları
Mehmet Ali Tekin
Bir Dostun Tabutuna Uzaktan El Sallamak
Recep Öğütçü
Teşekkürü Hak Edenler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te