Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Aday Listeleri
Çarşamba, 19 Şubat 2014 - (12:23)
Recep Öğütçü

Belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarının listeleri nihayet seçim kurullarına teslim edildi. Bir kısım partilerin aday listesi son güne kadar bekletildi, ufak tefek değişikler yapılarak listelere son şekli verildi.

Çumra bazında partilerin aday listelerine baktığımız zaman büyük oranda yeni adayların olduğunu, eskilerden çok az isme yer verildiğini görüyoruz. Çumra’mızda dört parti seçim yarışına giriyor: CHP, SP, MHP ve AKP. Saadet Partisi daha çok gençlere yer vermiş, yüksek okul mezunlarını öne almıştır. MHP’de büyük bir yenilenmenin olduğunu görüyoruz.

AK Parti’nin aday listesi toplumun tam bir özeti, adeta aynası. Toplumun her kesimine, her meslek grubuna yer verilmiş, ideal bir liste ortaya çıkmış. AK Parti listesinde şahsıma da yer verildiği için “bizim listemiz” diyebilirim. Ak Parti yönetimine ve başkan adayımız Dr. Mehmet Oğuz’a şahsıma gösterdikleri teveccühten dolayı öncelikle teşekkür ederim. Bir engelli ve bir emekli din görevlisi olarak meclis üyeliği aday listesine yer almak elbette şahsımı memnun etmiştir. Bu güne kadar siyasetin kenarında, köşesinde duran, siyaseti dışarıdan takip eden bir kardeşiniz olarak, bundan böyle siyasetin mutfağında olmak mutluluk verici, Seçilirsem, bir gazeteci duyarlılığıyla toplumun taleplerini, özellikle engellilerin ve dezavantajlı kesimin sorunlarını belediye meclisimize taşıyacağım, Çumralının hayrına olacak projelerimi paylaşacağım ve gerçekleşmesi için mücadele edeceğim.

Evet, AK Parti listesinde ayrıca genç isimlere ve bir de hanım kardeşimize yer verilmiş, seçilirlerse belediye meclisimize yeni bir renk gelecektir. Çumra da yarıdan fazla hanım da yaşamaktadır, onların da istekleri ve sorunları mutlaka vardır. Mecliste alınan kararlarda bir hanım duyarlılığı da gereklidir.

Ak Parti listesinde her meslek grubu ve bölge gözetilmeye çalışılmış, toplumda saygınlığı olanlara özellikle yer verilmiştir. Layık olduğu halde listede yer bulamayan kardeşlerimiz de olmuştur. İsteklerinin ilerideki seçim süreçlerinde değerlendirileceğini düşünüyorum. Burada sen- ben yarışını bırakıp ekip ruhuyla hareket etmeli, seçim galibiyetinin ve sonuçta Çumralıya hizmet etmenin şerefini hep birlikte duymalıyız.

Ak Parti klasik bir parti değil, bir davanın öncüsüdür. Bu milletin köklerine dönüşün sağlayacak modern çağın kurumdur. Ben şahsen particiği çok benimsemedim. Bir hizmet aracı olduğu da inkar edilemez. Birileri camide, birileri okulda, birileri de siyasette bu millete hizmet edebilir. Herkesin hayalleri ve projeleri vardır. İşte siyaset bu tür proje sahipleri için vardır.

Evet, siyaseti kirli bir meslek olarak görmek yarmıştır, onu kirletenler insanlardır. İnşaallah seçilirsek, o dürüst siyasetçinin örneğini vereceğiz, Belediyemiz hizmetlerini katlayarak devam ettirecektir. Bir meclis üyesi adayı olarak hocalarımızın, engelli kardeşlerimizin, yaşlı ve kimsesizlerin sesi olacağım. Elbette eleştiren, olumsuz bakan, engelli oluşumu yanlış değerlendiren de olacaktır, Onları da saygıyla karşılıyorum.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te