Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
İftirasız Bir Seçim Süreci Diliyorum
Cumartesi, 02 Kasım 2013 - (11:55)
Recep Öğütçü

Bilindiği gibi adaylık süreci başkan adayları açısından bazı partilerde sona erdi. Bazı partilerde aday adayları arasında seçim yapmak için temayül yoklamaları yapılıyor, bazı partilerde merkezden atama tercih ediliyor. Hasılı tüm partilerde adayları belirleme çalışması hızla sürüyor.

Bir seçim atmosferine giriyoruz, artık mahfillerde adaylar veya aday adayları konuşuluyor. Bundan böyle dedikodular, iftiralar, aleyhten atmalar, gerçekleri örtme gayretleri olacak. İşe burada durmak istiyorum. Kimleri duygularının ve önyargılarının esiri olacak, kendi partisi dışındaki adayı kıyasıya eleştirecek, kimleri benim partiden olsun çamurdan olsun diyerek önüne geçene oy verecek. Kimleri adayın kimliğine, kişiliğine, geçmişteki duruşuna ve varsa hizmetlerine bakacak. Kimileri de adayın hemşeriliğine ve bölgesine bakarak oyunu verecek. Her tercihi saygıyla karşılıyoruz ama siyasi saiklerle iftira edilmesin, gerçekler örtülmesin, olmayanlar olmuş gibi gösterilmesin, yarın yüz yüze bakacağımız insanlar yıpratılmasın, karalanmasın.

Evet, bir hoca olarak bu adaylık ve seçim sürecinde insanımızı sağduyuya davet ediyorum, vicdanımızın sesine kulak verelim diyorum. Yanılmayan tek yanımız vicdanımızdır. Adaylarımıza iftira atılmasın, önyargılarla hareket edilmesin, yapılan ve yapılacak hizmetler öne çıkarılsın, adayların kimlikleri ve projeleri dikkate alınsın diyorum. Ben inanıyor ki, her aday kıymetli ve kendince hayalleri var, heyecanları var. Çumra gibi potansiyeli olan, tarımın ve tarıma dayalı sanayinin merkezi olan, coğrafi konumuyla gelecek vadeden bir ilçeye hizmet etmek bir şereftir. Bu şerefi kazanarak hizmet etmek imkânı bulanlar her zaman hayırla anılacaktır.

Bir de aday adayı olup da aday olamayanlar olacaktır, Bu arkadaşlarımızı önce bu cesaretlerinden ve heyecanlarından ötürü kutluyorum. Bir küskünlüğün ve kırgınlığın yaşanmamasını, arkadaşlarımızın vefalı olmasını temenni ediyorum.

Bugün olmaz da yarın başka hizmet alanları ortaya çıkar. Nasip ve kader mefhumuna inanan insanlarız. Bizim kültürümüzde görev istenmez, görev verilir. Adayları belirleme sürecinde elbette yanlışlar yapılabilir. Çünkü bunun bir terazisi yok ki adaylarımız adil olarak tartılabilsin.

AK Partinin aday adaylarının çoğunu tanıyorum. Hepsi birikimli, deneyimli, birbirinden dürüst insanlar. Ne var ki bir kişi seçilecek, diğerleri de ya eski görevlerine dönecek, ya da siyasete devam edecek.

Bildiğim kadarıyla, mevcut Başkanımız Yusuf Bey yeniden aday. Kendisine başarılar diliyorum. Centilmen bir yarış yapılmasını bekliyorum. Şunu biliyorum ki, Yusuf Bey de yaptığı güzel hizmetleriyle anılacak; Çumra tarihinde, unutulmazlar arasında olacaktır.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
   Teşekkürü Hak Edenler
   Batı Kof Bir Ağaçmış Meğer
   İşte Gerçek Devlet Baba
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ayasofya konusunda tekliflerim
Mehmet Ali Tekin
Bizi Kendilerine Benzetmeye Çalışıyorlar
Recep Öğütçü
Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te