Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Karazoroğluları Dinlenme tesislerinde Alabalık Keyfi
Salı, 03 Eylül 2013 - (00:24)
Recep Öğütçü

Gazete refikim Ahmet Yıldız Bey yazılarında zaman zaman gezdiği gördüğü yerlerden bahseder, yedikleri ve içtiklerini anlatır. Bugün ben de Ahmet Ağabeyin yaptığı gibi yediğimizden, içtiğimizden, gezip gördüğümüz yerlerden bahsedeyim dedim.

Evet, sevdiğim bir ağabeyim Mustafa Gederet ile Koçaş ve Sarıoğlan kasabasına kadar gittik. Sarıoğlan kasabası aynı zamanda benim babaannemin köyü. Sarıoğlan kasabasında hem baba, hem anne tarafından çok akrabam var. Hadim- Bozkır kavşağında bulunan Karazoroğulları dinleme tesislerinin sahibi Rahmetli Mehmet Amca ve oğulları da yakın akrabalarımdandır.

Karazoroğulları dinlenme tesisinde kiremitte alabalık kızartması yedik. Önünden içtiğimiz arabaşı çorbası ve arkasından yudumladığımız tavşankanı çayıyla farklı bir sofra keyfi yaşadık. Mekanın güzelliği ve restoran sahiplerinin sıcaklığı farklı bir keyif yaşatıyor. İnsan zaman zaman tebdili mekan yapıp farklı yörelerde farklı bir gün geçirmeli, farklı lezzetler tatmalı, şehrin monotonluğunda kurtulmalı diyorum.

Konya- Taşkent yolu üzerinde bulunan Karazoroğulları dinlenme tesisi Konya’ya 90, Çumra’ya 50 km mesafededir. Serin havasıyla, soğuk suyuyla ve nostaljik mekanıyla güzide bir tesistir. Ermenek, Hadim veya Taşkent’ten Konya’ya gelen bir insan köyümden şu hediyeyi almayı unuttum demesin, o bölgelerin yetiştirdiği her türlü organik ürün Karazoroğulları dinlenme tesislerinde mevcut. Yine Konya’dan memleketine seyahate çıkan bir vatandaş, birçok hediyelik eşyayı veya yiyecek maddeyi Konya’dan almasına gerek yok, Karazoroğulları dinlenme tesisinden temin edebilir. Hadim’in, Taşkent’in ve Bozkır yöresinin, özellikle Aladağ bölgesinin her tülü organik meyve ve sebzesi, bitkisel ürünleri, kekiğinden kimyonuna varıncaya kadar her türlü baharatı Karazoroğulları’nda var. Restoran zengin yemek çeşitleriyle hizmet vermekte, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yörenin organik etlerinden yapılan saç kavurması ve kiremitte alabalık kızartmasının ayrı bir keyfi ve lezzeti var.

Evet Karazoroğulları dinlenme tesisi, Taşkent, Hadim ve Ermenek arabalarının uğrak yeri, o bölgenin insanları mutlaka orada mola verir, ve soğuk suyundan içer. Tesisin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden çizgiler taşıması, garsonların bile kıyafetleriyle eskiyi hatırlatması insanın gönlünü okşuyor, gözünü doyuruyor.

Şahsen misafirinizi alıp Karazoroğulları tesisinde ağırlamanızı, yılda birkaç defa mutlaka uğrak vermenizi tavsiye ederim. Orada hem gözünüzü, hem gönlünüzü, hem de midenizi doyuracak çok şey göreceksiniz ve doyulmaz bir keyif yaşayacaksınız.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te