Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Terörü Siyasete Alet Etmeyelim
Perşembe, 17 Ocak 2013 - (11:43)
Recep Öğütçü

Acıdır ki, siyasi partilerimizin hemen hepsi terör üzerinden, PKK üzerinden oy devşirmenin peşinde. Olan, şehit annelerine ve dağda ölen cahil- terörist çocukların annelerine oluyor. Yırtılan Deli Bekir’in cebi. Anneler gerçek ağlar, gerisi yalan ağlar.

Otuz yıldır düzenli orduyla terörist avındayız, kazanç hanemizdeki sonuç sıfır. Kaybımızın ise hesabı yok. Kırk elli bin gencimiz telef odu, milyarlarımız dağlarda heba oldu gitti. Hükümetler her yıl bütçemizin yüzde onunu teröre harcadı. En gelişmiş silahlar, uçaklar, heronlar alındı, askerimiz en modern teçhizatla donatıldı. Bir türlü dağlardaki çocukları indiremedik, sindiremedik. Karşımızda beyinleri yıkanmış, canlı bomba olmaya aday, sayıları beş binleri bulan bir kitle var. Liderleri Marksist, Leninist, Ateist. Örgüte sempati duyanlar ise namazında, abdestinde dindar, muhafazakar insanlar. Maalesef bu insanların milli duyguları, dini duygularının önüne geçmiş.

Her bir terörist öldükçe, onlarca aile, belki bir köy halkı devlete küsüyor, devletten biraz daha uzaklaşıyor. Anadolu içlerinde ise Kürt ve Türk halkı arasında ruhen bir kopuş yaşanıyor. Gönüller kırılıyor, kalpler soğuyor, bir kısım fanatik insanlar da terörün faturasını bütün bir Kürt halkına çıkarıyor. Bir evde iki kardeş bile birbirine benzemez, birbiriyle anlaşamaz. Doğu ve Güneydoğuda dağlarında terör estiren üç beş çapulcu yüzünden koca bir halkı nasıl mahkûm edebiliriz?

Buradan muhalefet partisi liderlerine sesleniyorum. Lütfen şehit annelerinin acısını siyasetinize alet etmeyin. Terörü çözmek isteyen iyi niyetli bir hükümet var, onun doğru politikalarının yanında durun. Anlaşıldı ki düzenli ordularla terörü kurutmak mümkün değildir. Hangi taşın altından ne çıkacağını bilemeyen asker, ister istemez kayıp veriyor. Yedi yüz seksen bin kilometre vatan toprağının her metre karesine asker dikemeyiz. Yaramaz çocuğunuzun yaramazlığını tokatlamakla önleyemeyiz. Yaramaz çocuğa sevecen yaklaşmak ve evimize bağlamak zorundayız. Yaramaz çocuklara neden dağa çıktıklarını soralım. Dağa çıkmanın çözüm olmadığını anlatalım. Çözümü kurşun sıkarak değil masaya oturarak bulalım.

Batıdaki bir Türk hangi haklara sahipse, Doğudaki bir Kürt de aynı haklara sahip olmalı. Kimse üvey veya öz evlat muamelesi görmemeli, kimse “Kürdüm” demekten çekinmemeli. Türk de “bu topraklarda sadece benim borum öter” dememeli. Yetmiş beş milyon insanın hepsinin dedesi bu toprakta ölmüş veya bu torağı savunurken şehit olmuş.

Burada bir de Fransa’daki olaya değinmek istiyorum:

Üç terörist kadının Paris’te meçhul güçler tarafından öldürülmesi yeni bir tartışmayı başlattı.

Fransa devlet başkanı, Paris’te öldürülen üç terörist kızla periyodik olarak görüştüğünü, onları çok iyi tanıdığını söyledi. Başbakanımız da haklı olarak yabancı bir devlet başkanının ülkemizi bölmek isteyen teröristleri nasıl tanıdığını, onlarla ne konuştuğunu sordu. Muhalefet liderleri de Başbakan’ın bu sorusunu eleştirdi. Fransa devlet başkanına değil, kendine aynı soruyu sor dediler. Nasıl bir anlayış bu? Bir yabancı devlet başkanının bizim ülkemizi bölmek isteyen terör grubuyla sarmaş dolaş olması elbette sorgulanmalıdır.

Başbakan’ın görevlendirmesiyle hapiste yatan bir terörist başıyla İstihbarat Başkanının görüşmesi, terör sorununun çözümüne yöneliktir. Fransa devlet başkanının teröristlerle görüşmesi ise farklıdır. Her halde hayrımıza değildir. Başbakan’ın yanında olmak yerine Fransa Devlet Başkanı’nın yanında durmak ne büyük cehalet?

Evet, PKK terör örgütü basit bir örgüt değil. Uluslararası dalları budakları olan, içeride de tabanı olan bir örgüt. Cephede bizi yenemeyen, Çanakkale’den geçemeyen güçler için PKK terör örgütü bulunmaz bir fırsat. İstjklal savaşında Yunan güçlerini üstümüze salanlar, bugün PKK örgütünü başımıza bela etti. Kolay kolay da ellerini çekmeyecekler. Akıllı politikalarla dış güçlere maşa olan bu örgütü dağıtmalı, bu niyetle yola çıkan Hükümetin yanında olmalıyız.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Kenetlenme ve selamet yolu
Mehmet Ali Tekin
Suskunluk İdeolojisi ve Yalnızlık Hissi Acı Veriyor
Recep Öğütçü
Sevmesek de Savaş Farzdır
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te