Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Bu Ülkeye Sizler Hizmet Vereceksiniz
Çarşamba, 26 Şubat 2020 - (02:07)
Mehmet Ali Tekin

Tayyip Erdoğan’ı, reis olmadan önce tanıdım.

Fatih Akşemseddin İlkokulundayken, son sınıfın iyilerindendim. Bundan dolayı sınıf öğretmenimiz Bedia Hanım, benim de Öğretmen okulu sınavlarına katılmamı istiyordu. Öğretmenime İmam Hatip Okulu’na gideceğimi söylediğimde, her seferinde bana ‘Ölü yıkayıcısı mı olacaksın’ diyerek, vaz geçirmeye çalışırdı. O yıllarda Öğretmen ukulları ilkokulu bitirenler veya 5. sınıfta okuyanlar sınava giriyor. Sınavı kazandıkları takdirde, okula kaydı yapılıyordu. 4 yıllık bir eğitimden sonra da, öğretmen olarak tayininiz yapılıyordu. Babam, İmam Hatip Okulu’na yazdırmak istiyordu, bunu da bana sık sık söylüyordu. Öğretmenimiz Bedia hanımın ısrarlarına rağmen, öğretmen okulu sınavlarına katılmadım.

O zaman İstanbul’da sadece Fatih Draman semtinde İstanbul İmam Hatip Okulu var. İmam Hatip Okuluna girmek isteyenler, ön kayıt yaptırıyorlar ve imtihana tabi tutuluyorlar. Kontenjana göre, en yüksek puan alanlardan başlayarak kesin kayıt yapılıyordu. 94 Puana kadar olan, aşağı yukarı 200 kişi kadar, kesin kayıt hakkı almışlardı. Ben 90 Puan almıştım ve yedek listeye kalmıştım. Kazandığı hâlde kayıt yaptırmayan olursa, onların yerine kayıt olacaktık. 94 Puandan aşağı olanlar aşağı yıkarı 150-160 kişi kadar kalmıştı. Okul idaresi Gaziosmanpaşa Dörtyol’da bulunan Hacı Fahri Kığılı Kuran Kursu idarecileriyle görüşüp, bu binayı İmam Hatip Okuluna çevirerek, yedekte kalan bizleri 3 sınıf olarak, buraya kaydettiler.

Üç yıl burada okuduk. Üçüncü sınıfta iken 1972 yılında 12 Mart Muhtırası akabinde kurulan, Nihat Erim Hükümeti Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun 4 Ağustos 1971 tarih ve 225 sayılı kararıyla, İmam Hatip Okullarının orta kısmı kapatılıp, Lise kısmı 4 yıla çıkartıldı. Bu karar sonrasında Gaziosmanpaşa’da okuyan iki sınıfın öğrencilerini, 1972-23 eğitim döneminde, Draman’daki merkez İmam Hatip Okulu’na 4-E sınıfı olarak nakil ettiler. 4 E sınıfının Edebiyat Kolu Başkanı olarak seçildim. Tayyip Erdoğan’ı okulun Edebiyat Kolu Başkanı olarak, ilk kez tanıdım.

Tayyip Erdoğan Ağabey, çok yönlü bir kişiliği vardı. Okulun hemen hemen tüm etkinliklerinde, ön plandaydı. Liselerarası Bilgi yarışmasına katılan münazara takında, voleybol takımında, futbol takımında, şiir okuma yarışmalarında hasılı vel kelam, tüm etkinliklerde yer alıyordu. Milli Türk Talebe Birliği’nin düzenlediği şiir okuma yarışmasında birinciliği alarak, başarısını taçlandırıyordu.

Okulumuzun emektar hocalarından Fevzi Bektaş (15 Aralık 1979’da bombalı suikastle şehid edildi. Allah rahmet eylesin.), okulun futbol takımının bir maçından sonra, Karagümrük standından çıkarken Abdurrahman Şen isimli öğrencisine:

Erdoğan'ın dersleri zayıf olduğu hâlde, sahanın en iyilerinden olduğunu belirtip diyor ki: "Bugün Kuran-ı Kerim'den, Arapçadan benden 9-10 alanlar, yarın birer hacı kızı alıp, kenara çekilecekler. Bu ülkeye, bugün bu sahalarda top koşturanlar, sizler hizmet vereceksiniz." diyerek, bu günlere işaret ediyor.

Tayyip Reisimiz oluyor

İmam Hatip Okulunun bize verdiği ruhla, ‘dava’ bilincimiz ‘hayat tarzı’na dönüşüyor ve MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) ve Akıncılar teşkilatlarında çalışmalara, canla başla katılıyoruz. 1976 yılında yeni seçilen yönetim tarafından, Milli Türk Talebe Birliği Merkez Orta Öğretim Komitesi ekibi komple devre dışı bırakıldık. Kovulan ekip İstanbul Kültür Ocağı kuruluşunu gerçekleştirirken; Metin Yüksel de beni Fatih Akıncıları’nı birlikte kurmaya davet etti. Böylece Fatih Akıncılarını Metin Yüksel’in önderliğinde. bir gurup arkadaşla birlikte kurduk. Metin Yüksel, Başkan yardımcılığı ve Kültür Müdürlüğü görevlerini, bana verdi. Bir taraftan İmam Hatip Okuluna devam ediyor, diğer taraftan Fatih Akıncılarının çalışmalarına katılıyorum.

Tayyip Erdoğan, 1976 yılında Beyoğlu Milli Selamet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak seçiliyor. Milli Selamet Partisi’nin düzenlediği gecelerde ve salon toplantılarında, birlikte çalışmalara katılıyoruz. Aynı yıl yapılan Milli Selamet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanlık seçimini, Erdoğan kazandı. Milli Selamet Partisi’nin İl Teşkilatı Fatih Fevzipaşa caddesindeydi. Bu sebeple miting ve gecelerde, Fatih Akıncıları olarak, MSP il gençlik kollarına destek veriyoruz. 1977 Mahalli seçimlerinde, MSP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Şevket Kazan olmuştu. Fatih Akıncıları Metin Yüksel’in önderliğinde, o dönemlerde İstanbul ve Türkiye genelinde yaptığı çalışmalarla, göz dolduruyordu. Milli Selamet Partisinin önemli miting ve gecelerinde, görevler üstleniyor ve başarıyla yerine getiriyordu.

İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Tayyip Erdoğan, bütün teşkilatları ve Akıncılardan bazı teşkilatları, seçim çalışmalarında görev taksimatı için toplantıya çağırdı. Toplantıda O yıllarda İstanbul’un nüfusunun yoğunluğunun güzergâhı olan Edirnekapı, Fatih, Aksaray, Unkapanı, Şişhane, Galatasaray, Taksim hattı Fatih Akıncıları’na verildi. Gece yarısı, Tayyip Reis de bizimle birlikte, Edirnekapı’dan afiş yapıştırmaya başladı. Sabaha kadar bu hattı ‘Büyük Şehre Büyük Adam Şevket Kazan’ afişleriyle donatmıştık. Böyle nice seçim afişi ve Fetih Mitinglerinin afişleme çalışmalarında, birlikte olmuştuk.

O günlerde sevdamız olan Filistin davasına sahip çıkan ve günümüzde BM Genel kurulunda Siyonist İsrail’in yayılmacı politikalarını eleştiren, gönüllerimizin Reisi Tayyip Erdoğan…

‘Dünya Beşten Büyüktür’ diyerek, Batı ve Doğu Emperyalizmine karşı, Mazlum dünyanın haklarını savunan Başkanımız Tayyip Erdoğan…

Kendisini bir kere bile görmemiş olan, Afrika’da, Asya’da, Uzak Doğu’da ve dünyanın birçok yerinde, başarılı olması için yürekten dua eden milyonlarca mazlumun gönlüne taht kuran Tayyip Erdoğan…

Rabbim, hayırlı işlerinde başarılar versin…

Yolun ve bahtın açık olsun sevgili Reis…

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Mehmet Ali Tekin'in Son 10 Yazısı
   Küresel Vahşiler Tepişiyor
   Irkçı Yaklaşım Hortluyor mu?
   Korona'dan Önce Korona'dan Sonra
   Siz Gerçekten Haddi Aştınız!
   Süt Tozu'nun KDV'si Çocuk Felci
   O Günler Unutulur mu?
   Plevne Kahramanı Gazi Osmanpaşa
   Geç Gelen Adalet En Büyük Haksızlıktır
   Virüsler Bitmez
   Ali Şükrü Bey'in Şehadeti
   Abdullah Fevzi Efendi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Müslüman İtalyan Kızın Hatırlattıkları
Mehmet Ali Tekin
Küresel Vahşiler Tepişiyor
Recep Öğütçü
Teşekkürü Hak Edenler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te