Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Katran Karası Kâfirlik
Salı, 27 Kasım 2018 - (00:43)
Mahmut Toptaş

1430 yılında, yani İstanbul’un fethinden 23 yıl önce Arakan İslam Devleti’ni kuran ve 350 yıl adaletle ülkeyi yöneten Arakan Müslümanları, şimdilerde Myanmar Devleti içinde sığınmacı haklarından bile mahrum yaşamaya devam ediyorlar.

Öldürülenler, yolda ölenler, evleri yakılanlar ki görüntülü verdikleri yangınlarda 2600 evin yakıldığını haber vermişlerdi.

Hemen on gün içinde Bengaldeş’e yardım götüren bir tanıdığımın ifadesine göre 1 200 000 (bir milyon iki yüz bin) sığınmacı Müslüman, Bengaldeş’te bir kampta yaşamaya mahkûm edilmiş.

Rakam, Birleşmiş Milletler’in her gün verdiği ekmek ve su sayısıyla belirlenmiş.

Kamp dışına çıkmak yok. Eğitim yok, gıda ölmeyecek kadar. Hastalananlar için Türkiye’nin yapıp yönettiği çok modern bir hastahanede yapılmakta.

350 yıl devlet yönetmiş, İslam dışı bütün inançların sahiplerine adaletle davranmış Süleyman Şah’ın kurduğu bu devlet, İngilizlerin Hindistan ve çevresine hâkim olmalarıyla adalet zulme dönüşmüş.

Yönetimi Müslümanların elinden alıp Budistlere teslim edip giderken, “Bunları, eğitmeyeceksiniz, ekonomik hayata katmayacaksınız, vatandaşlık vermeyeceksiniz, hep baskı altında tutacaksınız ve din değiştirmeye zorlayacaksınız” telkininde bulunarak gitmişler.

Bir buçuk milyonu Bengaldeş’e gelmiş, bir milyon iki yüz bini bir kampta esaret hayatına mahkûm edilmiş.

Öldürülürlerken müdahale etmeyen hatta öldürülürlerken, evleri yakılırken, hicret yolunda Myanmar askerlerinin işkencelerine maruz kalırlarken ses çıkarmayan Myanmar lideri Aung San Suu Çii’ye verdiği Uluslararası Af Örgütü, “Vicdan Elçiliği Ödülü”nü iki gün önce geri almış.

Gazetelerde geri sayfalarda haber oluverdi.

Cemal Kaşıkçı’nın hunharca öldürülmesi kadar yer bulmadı Arakan Müslümanlarından öldürülen on binlerce Müslüman’ın katliamı dünya politikacıları yanında.

Uluslararası Af Örgütü içinde galiba vicdanı henüz yok olmamış birkaç kişi var ki verdikleri ödülden yüzleri kızarmış da ödülü geri almışlar. İyi de bu bir kâğıttan ibaret olan ödül, ölenleri geri getirmiyor.

Bengaldeş, Malezya, Endonezya gibi yerlere sığınanların hiçbir derdine derman olmuyor.

Turmp, televizyondan kendi sesiyle konuşuyor, “Kaşıkçı olayı üzerine Suud ile aramı açamam, yüz milyar doları geri tepemem” anlamında beyanat veriyor.

Yani, Kaşıkçı olayını gündemde tutarak Suud’u soymaya çalışıyor.

Soyamayan Batılı devletler de “ekonomik ambargo uygulamaya hazırlanıyoruz” diyerek soygundan paylarını bekliyorlar.

Göç yolunda, ihtiyar annesini, sepet içinde taşıyan delikanlının öldürülen babasından hiçbir şey kazanamayacaklarından, Arakan Müslümanlarının tamamı öldürülse vicdanlarında bir kıpırdama olmaz.

Nedennn?

Vicdanlarını, kâfirliğin katran karasıyla kapatanları tarif ederken Rabbimiz, onların kâfir olmalarından kaynaklandığını haber veriyor:

“İşte siz, (Müslümanlar) onlar sizi sevmezken onları seven ve ki­tapla­rın hepsine iman edenlersi­niz. On­lar size rastladıklarında ‘İman et­tik’ derler. Yalnız ka­lınca da size olan kinlerinden parmaklarının uçlarını ısı­rırlar. De ki: ‘Ki­ninizle geberin’, şüphe­siz Allah gö­ğüs­lerdeki özü hakkıyla bilir.

Size bir iyilik dokunsa onları tasalandırır. Size bir kötülük do­kunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onla­rın hi­lesi hiçbir şeyle size za­rar ve­remez. Şüphesiz Allah yaptıkla­rını ku­şatmıştır.” (Al-i Imran süresi ayet 3/119-120).

“Eğer sana bir iyilik isabet ederse, onlar bo­zulurlar. Eğer sana bir musibet isabet ederse, ‘Biz daha önceden ted­birimizi aldık’ derler ve sevinerek döner giderler.

De ki: ‘Bize ancak, Allah’ın yazdığı isabet eder. O, bizim Mevla’mızdır. Mü’minler ancak Allah’a tevekkül etsinler.’

De ki: Siz, bizim hakkımızda iki güzellikten (gazilik veya şehitlikten) başka­sını gözetleyemez­siniz. Biz ise, Allah katından veya bizim elleri­mizle bir aza­bın size isabet etmesini gözetliyoruz. Gözetle­yin; biz de sizinle beraber gözetleyenlerdeniz” (Tevbe süresi ayet 9/50-52).

“Görelim, Mevla neyler, neylerse güzel eyler.”

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Mahmut Toptaş'in Son 10 Yazısı
   Ufukta Umut Işığı Doğuyor
   Müslüman Öldürmede Birleşiyorlar
   Kerbela Üniversitesi
   Pisler, temizleri yok ediyorlar
   İyi Haberlere Kulak Veriniz
   Önce Biz Düzelmeliyiz
   Bir Kişi Ne Yapabilir Okuyun Görün
   Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
   Parasız ve Paralı Sevap İşleme Yolu
   Yüzakı Müslümanlar
   Aile Reisinden Devlet Başkanına Kadar

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te