Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
8 Milyar tek parmağa bağlanmış gidiyor
Salı, 30 Ekim 2018 - (04:43)
Mahmut Toptaş

Peşaver’e veya Budapeşte’ye, Afganistan’a, Ukrayna’ya, Suriye’ye yürüyen komünist kültürle dolu bir Rus askerine, “Nereye ve niçin?” diye sorsanız, “Lenin’in, Stalin’in, Gorbaçov’un, Putin’in sistemine boyun eğmeyenleri eğdirmek ve kölelerimizin sayısını çoğaltmak için” diye cevap verecektir.

Japonya’yı bombalayan, Vietnam’ı kana bulayan, Körfez’deki zulmü söndürmek için karadan petrol fışkırtan, havadan ölüm bombaları atan kapitalist kültüre bulanmış Amerikalı askere aynı soruyu sorsanız, cevabı aynı olacaktır.

Yüksek Amerikan çıkarları ve Amerikan sisteminin oralara yerleşmesiyle kölelerinin adetlerini çoğaltmak.

Haksız Vietnam savaşına katılmamakta direnen, eski adı Cassius Marcellus Clay iken Dünya Boks Şampiyonu olduktan sonra, Müslüman olup Muhammed Ali (1942-2016) adını alan şampiyon, savaşa katılmayı kabul etmediği için beş yıl hapis, on bin dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Beş yılı aşkın müsabakalara katmamaları nedeniyle kaybının elli milyon doların üstünde olduğunu yazmışlardı spor yazarları.

Demek ki neymiş, “Beş yıl hapis yatarım, on bin doları öderim, gelecek elli milyon doları da feda ederim ama haksız yere putperest de olsa bir cana kıyamam” diyen bir Müslüman.

Biz olsak ne yapardık?

Bir fetva tedarik ederdik.

Eskiden, putperest Romalı askerler de Roma hukukunu kalkan ve mızraklarıyla diğer ülkelere taşıyor ve kabul edenleri de, etmeyenleri de köle olarak çalıştırıyorlardı.

Bunlar, kendilerini üstün ırk olarak gören mahlûklardırlar.

Aslanını köle insan etiyle besleyen Romalı parlamenter ile otlak diye beğendiği yerdeki Kızılderili kabilesini yok eden veya ayağının altındaki petrole sahip olmak için onları yerinden, yurdundan ve canından eden Amerikalı aynı türden zalimlerdendir.

“Suud Kral Selman’ı seviyorum, dolarları var” diyen Trump, bu Batı eğitiminin en tipik örneğidir.

Kral Trump böyle derken, Kral Selman da Trump için, “Koruma timimin başkanıdır, Allah onu benim emrime verdi” diye hava atardır.

Kendi çıkarlarına karşı gelen her şeyi yok edebilirler.

Kendi akıllarından üstün akıl kabul etmediklerinden, akıllarının salgısı olan kanunlarını bütün dünyaya ihraç ederek önce insanların akıllarını köleleştiriyorlar, sonra o köleleşen beyinler, patronunun en medeni insan olduğunu öne çıkararak ezikliğine merhem sürüyor.

1944 yılında İÜ Hukuk Fakültesi’nde İngiliz Hukuk Sistemi isimli bir konferans veren Clive Parry, konferansının girişinde şöyle der:

“Bugünkü Avrupa hukuku, dünkü Roma’nın hukukudur.

Fakat bu gün bu hukuk, Roma lejyonerlerinin kalkan ve mızrakları ve korkunç vergi usulleri ile himaye edilmiyor.

Şimdi bu hukuk, muhtelif diyarlara o memleket halklarının isteği, daveti üzerine girmektedir.

Bu şekilde nihayet genç ve dinç Türkiye Cumhuriyeti devrinde İstanbul’a da davet etmiş bulunuyor.”

1943-1945 yıllarında İstanbul ve Ankara Hukuk Fakültelerinde konferanslar vermiş, Türk hukukçularını derinden etkilemiş İngiliz hukukçu Clive Parry’nin seksen sekiz sayfalık İngiliz Hukuk Sistemi isimli konferansını, Vakur Versan Türkçeye terceme etmiş ve İstanbul Hukuk Fakültesi 1945 yılında İsmail Akgün matbaasında bastırmış.

Konuşmacı bu konferansında Roma hukukunun Manş denizini aşamadığını iftiharla söylüyor ve “Bu yazılı akıla bütün Avrupa boyun eğmiştir” diyor.

Rabbimiz ise Mısır’da Firavun’un, Babil’de Nemrut’un, Roma’da Jüstinye’nin, Aitna’da Solon’un, Mekke’de Ebu Cehil’in, Ebu Leheb’in günümüzde sekiz milyar insanın mutsuzluğunu, umutsuzluğunu, sefaletini, sürgünün, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesinden birinin parmağına bağlayan Anayasa Hukukçusu Profesör Rene Cassin’in kanunlarına uyulmasını yasaklar ve

“Allah’tan başka tapındıklarınız sizin ve atalarınızın adlandırdığı bir takım isimlerden başka bir şey değildir. Allah, onlar (put) hakkında hiçbir delil indirmemiştir.

Hüküm, yalnız Allah’ındır. Yalnız O’na kulluk yapmanızı emretti. İşte en doğru din budur. Ancak in¬sanların birçoğu bilmezler” buyurur. (Kur’an-i kerim Yusuf süresi ayet 12/40).

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Mahmut Toptaş'in Son 10 Yazısı
   Parasız ve Paralı Sevap İşleme Yolu
   Yüzakı Müslümanlar
   Aile Reisinden Devlet Başkanına Kadar
   Kâfire “Sala” Diyen Kahramanlara
   Namlusundan Gül Saçan Bomba Üretelim
   Taşı Gediğine Koymak
   Yüzleşme
   Mevlid’i Anmak ve Anlamak
   Affı Mümkün Olmayan Günah
   Katran Karası Kâfirlik
   Türkçe Ezan üzerine

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Parasız ve Paralı Sevap İşleme Yolu
Mehmet Ali Tekin
Sanayi Mahallesi’nin ‘Hoca’sı…
Recep Öğütçü
İmam Hatip Okullarının Misyonu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te