Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Bir Ülke Düşünün
Çarşamba, 14 Mart 2018 - (12:48)
Recep Öğütçü

Bir ülke düşünün; üç-dört cephede birden savaşıyor, jetleriyle, tanklarıyla, İHA’larıyla, otuz binden fazla askeriyle başka bir ülkenin toprağında, dağ dağ, vadi vadi, köy köy, çamur-soğuk demeden terörist kovalıyor, binlerce top ve bomba atıyor, milyonlarca kurşun yağdırıyor, tırlar dolusu cephane harcıyor. Buna rağmen ekonomisi sapasağlam ayakta duruyor, hatta dünyanın en yüksek büyümesini gerçekleştiriyor.

Bir ülke düşünün; otuz yıldır terörle mücadele ediyor, milyarlarını dağlara taşlara saçtı, saçıyor, binlerce gazisine, binlerce şehit Mehmetçiğinin yakınlarına maaş bağlıyor. Buna rağmen ekonomisi sarsılmıyor, sigorta kurumları iflas etmiyor, enflasyonu, faizi yüzde onlarda tutuyor.

Bir ülke düşünün; PKK, PYD, DEAŞ, ve FÖTÖ gibi dört tane terör örgütüyle birden mücadele ediyor, yüz binden fazla teröristi içeride hapishanelerinde besliyor, bunların yargısı devam ediyor. Bu halde bile ekonomik göstergelerinde hiçbir sapma olmuyor. Memur, işçi, emekli maaşını gününde almaya devam ediyor.

Bir ülke düşünün; bir darbe kalkışması yaşanıyor, darbecileri halkın desteğiyle püskürtüyor, sonunda darbeye karışan, darbeye kalkışan örgüte üye olan yüz binin üzerinde insanı, askeri, hukukçuyu, emniyet mensubunu, öğretmeni, memuru tutukluyor, işten atıyor, her iki rütbeli askerden birinin görevine son veriyor. Ona rağmen sınırları dışına askeri harekât yapıyor, başarılı bir savaş veriyor, dünyaya kafa tutuyor.

Bir ülke düşünün; Suriye’de bilek güreşine tutuşan iki dünya gücüne karşı "ben de varım” diyor ve onların en modern silahlarla donattığı taşeron örgütlerle savaşıyor, şehitler veriyor. Buna rağmen yatırımlara devam ediyor, ülke içinde günlük hayatta hiçbir anormal durum yaşanmıyor. Asker cepheye düğüne gider gibi gidiyor. Şehit askerin annesi- babası "vatan sağ olsun” diyor.

Bir ülke düşünün; on beş yıldır sınırlarının hemen dibinde savaş oluyor, üç buçuk milyondan fazla insan ona sığınıyor, bu insanları doyurduğu gibi eğitim ve sağlık hizmeti veriyor. Buna rağmen ülkede hiçbir karışıklık yaşanmıyor, üç milyon mülteci iş-aş buluyor, yerli halk bağrına basıyor, ekonomide hiçbir sarsılma yaşanmıyor.

Söyleyin, böyle bir ülke dünyanın neresinde var? Böyle bir sıkıntıya hangi süper güç dayanabilir? İşte o ülke Türkiye, senin ülken, onu yöneten senin takdir etmediğin Recep Tayyip Erdoğan. Birileri takdir etmese de böyle bir ülkeyi ayakta tutuyor, komşudaki yangını hanemize sıçratmıyor, savaş yaptığı halde ülke içinde güllük- gülistanlık hayat devam ediyor, yatırımlar devam ediyor, yabancı sermaye gelmeye devam ediyor. Çıkardığı tahviller kapış kapış gidiyor. Açtığı ihalelere onlarca yatırımcı katılıyor ve en düşük fiyatlarla alıyor. Döviz, enflasyon alıp başını gitmiyor. Böyle bir ülkenin vatandaşı olduğumuz için binlerde şükür. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için Rabbimize hamdolsun. Bizi esirgedi, bize bağışladı.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te