Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Bir Panelin Ardından
Salı, 05 Aralık 2017 - (12:32)
Recep Öğütçü

28 Kasım 2017 Salı günü Çumra Belediyemizin ve Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla anlamlı bir panel düzenlendi. Panelistler Çumra Kız İmam Hatip Lisemizin öğrencileriydi. Abdülhamit Han Kültür ve Sanat Evinin salonunda yüz elli kadar katılımcı önünde icra edilen panele ben de bir dinleyici olarak katıldım. İyi ki de katılmışım. Panelist olan beş kızımız, bir spiker kadar güzel konuştular. Duruşlarıyla, samimiyetleriyle, konulara vukufiyetleriyle dinleyenleri adeta mest ettiler, takdir topladılar. İşte dedim "aradığımız, istediğimiz, beklediğimiz, hayal ettiğimiz gençlik bu”. Merhum Mehmet Akif’in, "Asım’ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek/ İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek” dediği kutlu nesil bu.

Panelin konusu, "Peygamberimizin Güzel Ahlakı ve Sünnetin Önemi” idi. Sünnetin inkar edildiği, yok sayıldığı, sünnetsiz ve Peygambersiz İslam’ın, sözde Kur’an İslam’ının savunulduğu bir dönemde böyle bir konunun seçilmesi çok isabetli olmuş. Panelist kızlarımız bu önemli konuya güzel hazırlanmışlar, güzel anlattılar, güzel Türkçeleriyle gönlümüzde taht kurdular. Başta kızlarımız olmak üzere öğretmenlerini ve tüm emeği geçenleri kutluyorum.

Panelin yapılmasında bizzat önayak olan Çumra Kız İmam Hatip Lisemizin başarılı müdürü Sevgili Ali Oğuz’u tebrik ederim. Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini temenni ederim. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin motivasyonlarını ve başarılarını artıracak, özgüvenlerine katkı yapacaktır.

Yazılarımda sık sık imam-hatip okullarımızın geçmişine, geleceğine değinirim. O okullardan mezun olmuş bir hoca olarak, imam hatip okullarımızın her türlü derdini kendi derdim olarak görürüm. İmam hatipli öğrencilerin başarısı beni hep mutlu eder. Özellikle geleceğin vaizeleri ve Kuran öğretmenleri olacak İmam hatipli kızlarımızın benim gönlümde ve milletimizin gönlünde ayrı bir yeri var. Asım’ın neslini onlar yetiştirecek, evlerin saliha hanımları onlar olacaktır. Benim açımdan erkeklerin imam- hatip okullarında okuması kadar kızlarımızın da okuması önemlidir, hatta daha önemlidir. Çünkü onlar anne adaylarıdır. Gelecek nesiller de annelerin kucağında yetişecektir. Çocuğun eğitimi anne karnında başlar ve bir ömür devam eder. Dolayısıyla ilk öğretmenlerimiz annelerimizdir. Milli ve manevi değerlerine bağlı eğitimli çocukları ancak saliha ve eğitimli anneler yetiştirebilir.

Hasılı Çumra Kız İmam Hatip Lisemizin öğrencilerinin gerçekleştirdiği panelden mutlu ve ümitli olarak ayrıldım. İmam hatipli gençliğin yüksek performansını görerek mutlu oldum. Öyle bilgili-birikimli, öyle samimi, öyle saliha kızlarımız ve annelerimiz olursa bu milletin sırtı yere gelmez dedim.

Panelin gerçekleşmesinde katkısı olan Çumra Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin Kıvrak ve Okul Müdürümüz Ali Oğuz’a bir kez daha teşekkür eder, kızlarımızın başarılarının devamını dilerim.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
   Teşekkürü Hak Edenler
   Batı Kof Bir Ağaçmış Meğer
   İşte Gerçek Devlet Baba
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ayasofya konusunda tekliflerim
Mehmet Ali Tekin
Ankara Kriterlerine dönme zamanı
Recep Öğütçü
Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te