Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Tahir Başkan Çumra’daydı
Pazartesi, 23 Ekim 2017 - (13:16)
Recep Öğütçü

Son günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek ilçeleri tek tek ziyaret ediyor, yapılan hizmetleri yerinde görüyor, denetliyor, bitenleri hizmete açıyor, başlayanların temelini atıyor ve halk ile hasbihal ediyor, dert dinliyor, istekleri alıyor, gönlü, beyni ve gözü doğmuş olarak Konya’ya dönüyor.

Evet, geçen perşembe günü Sayın Akyürek Çumra’daydı. Son günlerde Belediyeler Birliği Bakanı da seçilen, hizmetleriyle tüm Konyalı tarafından takdir edilen Akyürek, Çumra da takdirle karşılanıyor. Başkan, Çumra ziyaretinde önce Kadınlar Lokali-Şehir Konağı olarak bildiğimiz Kadın Sanat ve Kültür Merkezini hizmete açtı. Orada önce Çumra Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz bir konuşma yaparak, Çumra’da son üç yılda yapılan hizmetleri dile getirdi. Sadece merkezi hükümetin Çumra bölgesi için iki milyar lira harcadığını, bu rakamın da 2002 yılında IMF’den istediğimiz paraya yakın olduğunu ifade etti. Gerçekten duble yollara, hızlı ve hızlandırılmış tren yollarına, mavi tünele ve bağlantı yollarına, barajlara, göletlere, toplulaştırmaya ve sulama projelerine yapılan yatırımları topladığımız zaman iki milyarı buluyor. Bu da Çumra’nın özelliğinden, tarımsal potansiyelinden kaynaklanıyor.

Sayın Tahir Akyürek de konuşmasında, Çumra Belediye Başkanıyla uyumlu bir çalışma yaptıklarını, Büyükşehir olarak son iki yılda Çumra için seksen küsur milyon (80 trilyon) harcama yaparak Çumra şehir konağını, prestij caddelerini, yol genişleme ve asfaltlama çalışmasını, tüm beldeden dönüşen mahallelerin kanalizasyon çalışmalarını bitirdiklerini, bundan sonra nüfusu dört yüzü geçen mahallelerin kanalizasyon projelerini ve sokak asfaltlarını gerçekleştireceklerini söyledi.

Sayın Başkanların da ifade ettikleri gibi, son yıllarda Konya Büyükşehirden olsun, merkezi hükümetten osun, diğer özel kurum ve kuruluşlardan olsun, Çumra ilçe belediyesi imkanlarıyla olsun Çumra birçok yatırıma şahit oldu. Beş adet okul yapılıp Milli Eğitime teslim edildi. Yetmiş yataklı hastane, yarı olimpik yüzme havuzu, modern bir stadyum, gençlik merkezi, hanımlar lokali, kapalı hayvan pazarı, dört adet kapalı pazar yeri, onlarca köy konağı ve açık suni çim saha, park, düğün salonlarının modernizasyonu, prestij caddeleri genişletilmiş ve asfaltlanmış belde- köy- mahalle yolları, daha nice hizmetler hep son üç yılda gerçekleşti.

Sayın Akyürek, hanımlar lokalinin ardından Cennet-mekan Abdülhamit Han adına restorasyonu yapılan Bilgehaneyi hizmete açtı. Yeni itfaiye binasının temelini attı, Gökhüyük mahallesinde yapılan Çumra içme suyu deposundaki çalışmaları denetledi, yapılan prestij caddelerini de görerek İçeriçumra mahallesindeki fidanlığı gezdi, denetledi.

Evet, Çumra, birçok il ve ilçede olmayan hizmeti bu dönemde gördü. Konya Büyükşehir Belediyesinin İçeriçumra mahallesinde kurduğu fidanlığı tüm şehrin fidan ihtiyacını karşılayacak büyüklükte olup Çumra için de büyük bir istihdam sahası oluşturmaktadır.

Çumra, Şeker Fabrikamızın Entegre tesisleriyle, Çumra topraklarında kurulan büyük havan üretme çiftlikleriyle, güneş enerji tesisleriyle, gübre ve bitki atıklarından biyogaz ve elektrik üretim tesisleriyle, fidanlıklarıyla, meyve bahçeleriyle işsizliği büyük ölçüde bitirmiş, hatta dışarıdan işçi arar olmuştur. Suriyeli ve Afganlı bini aşkın insan Çumra’da rızkını temin ederken, yaz döneminde binlerce güneydoğu insanına istihdam sağlamaktadır.

Sonuç olarak Çumra da hareket de var, bereket de var. Çumra aldığı hizmeti inkar etmeyecek, umarız sandığa da yansıtacaktır.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
   Teşekkürü Hak Edenler
   Batı Kof Bir Ağaçmış Meğer
   İşte Gerçek Devlet Baba
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ayasofya konusunda tekliflerim
Mehmet Ali Tekin
Ankara Kriterlerine dönme zamanı
Recep Öğütçü
Kıdem Tazminatı ve Gerçekler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te