Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Ortadoğu İçin Yazılan Senaryo
Cumartesi, 12 Aralık 2015 - (10:45)
Recep Öğütçü

Artık biliyoruz ki DAEŞ’İN çıkması da, Putin’in uçağının düşmesi de bir proje. Putin, önce DAEŞ’le mücadele etmek için ve Esad’ın davetini de bahane ederek Suriye’ye girdi, ardından uçağının düşürülmesini fırsat bilerek Suriye’ye temelli yerleşti. Belki Rusya bir asırdır böyle bir fırsatı kolluyordu. Bu fırsatı DAEŞ, Esad ve Dünya kendisine altın tepsiyle sundu.

Evet, Doğu Akdeniz’de Suriye açıkları savaş gemisi kaynıyor. Suriye hava sahasında birçok devletin uçağı ölüm kusuyor. Ekonomisi güçlü olan, enerjiye ihtiyaç duyan her devlet, özelde Avrupa devletleri birer ikişer savaş gemilerini ve uçaklarını Suriye açıklarına gönderdiler. Nerdeyse Doğu Akdeniz’de manevra yapacak alan kalmadı. Her devletin bahanesi hazır: DAEŞ diye bizzat kendilerinin kurdukları ve eline silah verdikleri eli kanlı örgütü yok etmek. Aslında DAEŞ’in bitmesini de istemiyorlar, PKK gibi karın ağrıtmaya devam etsin istiyorlar. Gizledikleri amaçları belli: Ortadoğu’daki enerji kaynaklarını kontrol etmek, Ortadoğu’da Türkiye’nin söz sahibi olmasını önlemek, Ortadoğu’da Irak, Suriye ve Türkiye’den koparacakları parçalarla kendilerinin uydusu olabilecek bir Kürt devletinin kurulmasını sağlamak, Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek, sınırları yeniden çizmek, İsrail’in güvenliğini sağlamak, Musul ve Kerkük gibi petrol kaynaklarını Türkiye’ye bırakmamak. Bu amaçları gerçekleştirmek için bir örgüt kurulmalı, bu örgüt acımasız olmalı, cinayetler işlemeli, adam kesmeli, toplu katliamlar yapmalı, örgütün adında da İslam olmalı, bütün müslümanlar töhmet altında tutulmalı, İslam’la terör birlikte anılmalı, sonuçta hem insanların İslam’a yönelmeleri, müslüman olmaları önlenmeli, hem de müslümanların elindeki kaynaklar ellerinden alınmalı, birlikte hareket etmelerine fırsat verilmemeli. İşte senaryo böyle yazıldı ve adım adım uygulanıyor.

Evet, dünya kodamanları, sömürgeci güçler DAEŞ’İ ortaya sürmekle bir taşla onlarca kuş vurdular: 1-İslamiyet’ten insanları uzaklaştırdılar.2- Yeni müslüman olacakların önüne geçtiler.3- Müslümanları gaddar, acımasız ve terörist olarak tanıttılar. 4- İslamiyet’i başka inançlara hayat hakkı tanımayan bir din olarak gösterdiler. 5- Dibe vuran Hristiyanlığı ayakta tutmaya çalıştılar. 6- Hepsinden önemlisi, DAEŞ’İ bahane ederek Ortadoğu’ya gitmemek üzere yerleştiler. 7-Haçlı seferlerinden beri hayalleriydi, Kudüs ve civarında, Filistin topraklarında İsrail’in yaşamasını güvence altına aldılar. 8- Petrol ve doğalgaz kaynaklarını kontrol ettiler, daha ucuz maliyetle Avrupa’ya taşınmasını sağladılar, Türkiye gibi büyüyen bir güce bu kaynakları bırakmadılar(!) Şimdilik böyle görünüyor.

Bu senaryonun içinde Putin- Rusya daha akıllı çıktı. Israrla uçağına hava sahamızı ihlal ettirdi, adata kendi eliyle düşürttü. Rusya için DAEŞ bahanesine de gerek kalmadı, Esed’in daveti üzerine Suriye’ye yerleşti. ABD ve diğer Avrupa ülkelerine seyirci kalmak yakışmazdı, onların Ortadoğu’ya daha çok ihtiyaçları vardı. Rusya’nın amacı, açık denizlere çıkmak ve güneyden Türkiye’yi çevirip kontrol altında tutmaktı. Avrupalının amacı da enerji kaynaklarını tek başına Rusya’ya teslim etmemekti. İkisi de muradına erdi.

Çok şükür, akıllı ve soğukkanlı bir hükümetimiz var, adımlarını atarken kurulan tuzakları, konulan mayınları hesap ediyor. Onların bir hesabı varsa Türkiye’nin de başka hesapları var. Türkiye hep mazlumun yanında olmuş, tarih boyunca Ortadoğu’ya sömürmek amacıyla yerleşmemiş, aksine peygamberlerin emanetlerine sahip çıkmayı düşünmüştür. İnanıyoruz ki Allah’ın da bir hesabı var. İslam Aleminde birçok hükümet Batının uşaklığını yapsa da, halklar olanların farkındadır. İnanıyoruz ki yönetimler olmasa da halklar Türkiye’nin arkasında olacak, ülkemizin yolunu kesmek isteyenler hüsrana uğrayacak, geldikleri gibi gidecekler

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te