Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Düğün Salonlarımız Göz Dolduruyor
Cuma, 20 Kasım 2015 - (23:00)
Recep Öğütçü

Düğün sezonunun sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde, Çumra'daki belediye düğün salonlarının bir değerlendirmesini yapmak istedim.

Altmış beş bin nüfuslu bir ilçe için mevcut düğün salonlarımız yetersizdir. Salon tutmak isteyen vatandaşlar, en az üç ay önce rezervasyon yaptırmak durumundadır. Çumra Merkez mahallelerde üç adet daha düğün salonu olursa, düğüncüler rahatlayacaktır.

Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz’un vaatlerinden biri de bildiğim kadarıyla en az üç merkez mahalleye, düğün salonu kazandırmak ve mevcut düğün salonlarını da modern hâle getirmekti.

Göreve geldiği ilk aylardan itibaren, merkezdeki ve kasabadan dönüşen mahallelerimizdeki düğün salonlarımızın bakım, onarım ve modernleştirilmesine önem veren Belediye Başkanımız, bu yaz hizmetinin meyvesini görmüş, düğün yapan halkımız, hayli memnun kalmıştır. Çarşı merkezindeki salonumuz yeni baştan yapılmış, tavan, taban ve bütün müştemilatı modern hâle getirilmiştir. Ayrıca Altın Park kayak merkezi salona dönüştürülmüş, yanına temiz bir lavaboyla nefis bir çay ocağı yapılmıştır. Mini düğünler, nişanlar, kültürel aktiviteler, belediyenin özel toplantıları artık burada yapılabilmektedir. Böylece büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Kış boyunca da yaşlılarımıza ve halkımıza kafeterya-lokal olarak hizmet verecektir.

Sırçalı açık düğün salonumuza da büyük yatırım yapılmış, üstü kapatılmış ve zemini tadil edilmiş, modern bir görünüme kavuşturulmuştur. Başta İçeri Çumra düğün salonumuz olmak üzere, bütün mahalle salonlarımız elden geçirilmiş, bakımları yapılmıştır. Bu arada yeni salonlarımız da yoldadır. Devlet Bahçeli parkı civarına iki adet daha düğün salonu yapılmaktadır. Önümüzdeki yıl, halkın hizmetine sunulacaktır.

Özellikle merkezde bulunan üç adet belediye düğün salonu, üç mevsimde ful çalışmakta, adeta belediyemizin altın yumurtlayan tavuğu mesabesindedir.

Evet, düğün salonlarımız, ucuz olmasına rağmen kâr etmektedir. Aynı gösterişteki ve hizmetteki bir düğün salonu, Konya’da iki kat daha pahalıdır. Örtülü masalarıyla, aydınlık ve temiz mekânlarıyla, çay vs. hizmetleriyle düğün salonlarımız, Çumra Belediyemizin yüz akıdır.

Bugüne geldiğimizde, merkez belediye düğün salonuna bir de asansör yaptırılmış, artık engelli kardeşlerimizin de kolaylıkla girebildiği bir mekân olmuştur. İnşaallah engelli kardeşlerimiz düğün salonunda yapılacak etkinliklere bundan böyle daha çok ilgi gösterir, böylece asansörün hakkını vermiş olurlar. Engelliler adına belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.

Şunu da hatırlatayım; asansörümüz sadece engellilere ve zor yürüyen yaşlılarımıza hizmet verecek, salona çıkamayan ve asansör talep eden engelliler salon görevlisinden yardım isteyecektir.

Bir belediye başkanı toplumun her kesimini dikkate almak zorundadır. Engelliler de toplumun bir parçası, hatta ta kendisidir. Onlalar da her mekâna girip çıkabilmeli, her etkinliğe erişebilmeli, yakınlarının düğününe katılabilmelidir. Dolayısıyla asansöre harcanan para israf değildir. Haftada tek bir engellinin bile o asansörü kullanması asansörün amacı için yeterlidir. Hiçbir hizmet boşa değildir. Başkanımızdan bir kez daha Allah razı olsun.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te