Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Mahalle Toplantıları Başlamıştır
Çarşamba, 18 Kasım 2015 - (22:48)
Recep Öğütçü

Bir siyasetçinin, bir yöneticinin tek dayandığı ve güç aldığı merci halktır. Halktan gücünü almayan, halka dayanmayan, halkın görüşlerine itibar etmeyen, şehrini veya ülkesini halkıyla birlikte yönetmeyen hiç bir yönetici başarılı olamaz.

Halkından kopuk yöneticilerin uzun süre o makamda kalması mümkün değildir. Halktan kopuk yönetici, eğer halkın seçtiği bir insansa ilk seçimde alaşağı edilir. Atanmış bir yönetici ise ya başka bir yere tayin edilir, ya sürülür, ya kızağa çekilir, ya da yetkileri elinden alınır, daha pasif göreve atanır.

Belediye başkanları, o makama seçilerek gelirler. Dolayısıyla seçenlerin nabzını tutmak, seçmenlerinin rızasına uygun hizmet etmek zorundadırlar. Halk, kendisine dokunan, kendisi gibi davranan, hep halkın yanında ve içinde olan, hep halka danışan ve görüşünü alan başkanları sever. Halkın içinde olan ve şehri halk ile beraber yöneten belediye başkanları ikinci ve üçüncü dönem de seçilmeye devam etmişlerdir. İstanbul’un, Ankara’nın ve Konya’nın büyükşehir belediye başkaları buna örnektir.

Bir belediye başkanının şehrini tanıması belki iki- üç sene sürer. Belediye başkanları gerçek hizmete ikinci ve üçüncü yılında başlar, ikinci dönemde tecrübeli bir başkan olarak gerçek başarısını gösterir.

Çumra Belediye Başkanımız henüz bir buçuk yılını yeni doldurmuş, bu bir buçuk yıl içinde birçok büyük yatırıma imza atmış, Konya Büyükşehrin ve merkezi hükümetin birçok yatırımını ilçeye çekmeyi başarmıştır. En önemlisi, Çumra Organize Sanayiinin borçlarını ödeyerek yatırımcıya açmıştır. Ayrıca Organize Sanayi alanını beş yüz bin metre kareden yirmi milyon metre kareye çıkarmak için uğraş vermektedir. Organize sanayi alanının yirmi milyon metre kareye çıkmasıyla Konya’nın en büyük sanayi alanı olacaktır ve sınırı Kaşınhan çevre yolundan başlayacaktır. Belki de ilk yerli otomobil Çumra Organize sanayiinde yapılacaktır.

Evet, Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz, bugünlerde mahalle toplantılarına başlamıştır. İlk toplantısını da Merkez Bağlık Mahallesi sakinleriyle gerçekleştirmiştir. Her hafta bir mahallelimizle bir araya gelecek Başkan, kahvaltılı toplantıda yaptığı hizmetlerin tanıtımını ve bilgilendirmesini yapacak, bu arada halkın görüşlerini alacak, şikayetlerini ve isteklerini dinleyecektir. Mahalle muhtarı, okul müdürü ve cami imamı dahil temsil yeteneği olan isimler davet edilerek gerçekleştirilen toplantılar, başkanımızın geç kalmış bir aktivitesidir. “Şehri halk ile beraber yöneteceğiz” sözünün bir gereği olarak, bugüne kadar birçok icraatını halkın görüşleri doğrultusunda gerçekleştirmiştir. Hükümet caddesinin trafiğe açılması bunlardan biridir.

Geçen perşembe günü yapılan Bağlık Mahallesinin toplantısına belediye meclisi üyesi olarak şahsen ben de katıldım, bizzat şahit oldum ki halk toplantıdan ziyadesiyle memnun kalmıştır ve toplantı çok verimli geçmiş, amacına ulaşmıştır. Başkanımızın hizmetlerini birinci elden dinleyen mahalleli, bir yıl gibi kısa bir zamanda yapılan hizmetleri takdirle karşıladılar, “bu kadar hizmetlerin yapıldığını bilmiyorduk, başkanımızın bilgilendirme toplantılarına devam etmesinde fayda var dediler ve teşekkürlerini ifade ettiler.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te