Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Ak Parti’nin Başarısında Duaların Rolü
Cuma, 06 Kasım 2015 - (19:04)
Recep Öğütçü

Türkiye genelinde iki kişiden birinin oy verdiği, Konya bölgesinde dört kişiden üçünün desteklediği, Çumra çevresinde beş kişiden dördünün beğenip, iktidara taşıdığı bir partinin omuzlarındaki yük, dünden daha ağırdır. Bu büyük destek, Ak Parti yönetimini rehavete sürüklememeli, daha çok sorumluluğa, daha çok kucaklayıcı olmaya sevk etmelidir. Bu başarı, Rabbimizin tevfikiyle gerçekleşmiştir. Halka teşekkür ederken, Allah’a da şükretmeyi unutmamalıyız.

Evet, toplumumuz kurulan tuzağın, gelen tehlikenin farkına varmış, hükümet krizine bizzat el koymuştur. Parlamentoda her renge yer verirken, Ak Partinin tek başına hükümet kurmasını sağlamıştır. Avrupa’sı, Amerika’sı, İsrail’i, bu millet ile oynanamayacağını anlamış, medya patronları hadlerini bilmişlerdir. Bugüne kadar ‘İstediğimiz hükümeti kurarız, istediğimizi yıkarız.’ diyen medya grupları anladı ki, milleti bir yola sevketmek, milletin oyunu belli partilere kanalize etmek, öyle kolay değil. Bu millet basireti ve ferasetiyle, koyun gibi güdülemeyeceğini gösterdi.

Ak Parti yönetimi de sanmasın ki “Milletin oyları çantada keklik, millet bizi bildi, başkasına artık yüz vermez.” Hayır efendim, yakın tarihimiz, yok olan partilerin enkazıyla dolu. Gitmez, ölmez denilen Demokrat, Adalet, Anavatan partileri, yok olup gittiler. Cumhuriyetin en eski partileri olan MHP ve CHP yüzde onları, yiğirmileri aşamıyor.

Ben şahsen Ak Partinin başarısında duaların, sadakaların rolüne inanıyorum. Suriye mazlumlarına verdiğimiz sadakalar, onların ettikleri dualar; Ak Partiyi ve onun liderlerinin önünü açmıştır. Rabbimiz o dualar ve sadakalar hürmetine, kurulan onlarca tuzağı bozmuş, anketçileri bile şaşırtmıştır. Gelen dip dalgayı kimse görememiş ve tedbir alamamıştır. Çünkü kalpleri çeviren Allah, AK Partinin bu millete bir zaman daha hizmet etmesini istedi. Erdoğan ve Davutoğlu gibi iki dini bütün, iki lider vasıflı insanı da, bu millete nasip eden Allah’tır. Ona ne kadar şükretsek azdır.

Sonuç olarak, bu başarı sadece Ak Partililerin çalışmasının eseri değil. Ak Parti kadın kolları kapı kapı dolaşıp, büroşür dağıttı, belediyeler elinden geleni yaptı, vekil adayları medyayı kullanıp, gerçekleri anlattı, merkezi hükümet hizmetleriyle gönüllere girdi. Şüphesiz bu gayretlerin başarıda rolü vardır, ama kalplerin yönlenmesini Rabbimize borçluyuz. Dolayısıyla çok şükretmeli, kerameti kendimizden bilmemeli, zahmette rahmet var anlayışıyla çalışmalı, adaleti gözetmeli, işe alımlarda liyakati öne almalı, emaneti ehline vermelidir.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te