Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Halk Görevini Yaptı
Perşembe, 05 Kasım 2015 - (12:55)
Recep Öğütçü

Cumhuriyet tarihinin en önemli diyebileceğimiz seçimini yaptık, halk görevini yaptı, onlarca partiye ceza verirken Ak Partiye vize verdi. Bundan böyle görev seçilmişlerin, daha doğrusu Ak Parti hükümetinin.

Evet, Ak Parti ağır bir sorumluluğu- emaneti üzerine aldı. Görev sadece hükümetin değil, belediyelerin de büyük sorumlulukları var. Bu millet ferasetiyle, basiretiyle, sağduyusuyla ileriyi gördü, hükümet krizine el koydu, Ak Parti hükümetine “yoluna devam et, senden başka sadra şifa hükümet ve parti göremiyorum” dedi.

İnşirah Suresinde Rabbimiz buyuruyor: “(Habibim), senin göğsünü açmadık mı? Üzerindeki ağır yükü aldık. Öyle ki o yük sırtının kemiklerini kırıyordu. Ayrıca şanını da yükselttik. Sonuçta zorluğun yanın da kolaylık vardır. Zorluğun arkasında yine kolaylık vardır. Boş kaldığında durma yorul. Rabbine rağbet et, şükürle ona yönel”.

Evet, bugün millet olarak Rabbimiz yükümüzü aldı, AK Partinin, dolayısıyla milletimizin şanını yükseltti, zorluğun arkasından kolaylık verdi, şimdi çalışma, yorulma ve Rabbimize şükretme, rağbet etme zamanı.

Önce merkezi hükümetin görevine değinelim: Önümüzü görmek için halktan bir göz istedik, o iki göz verdi. Anayasayı değiştirecek çoğunluğu vermese de güçlü bir hükümetin kurulması için vize verdi. 13 -14 milletvekili daha eklenirse,330 sayısını bulabilirse bu hükümet anayasayı değiştirebilecek. Umuyorum, muhalefet partileri içinde o kadar sayıda ehl-i insaf, ehl-i vicdan ve sağduyu sahibi milletvekili bulunacak ve yeni bir anayasa noktasında Ak Parti hükümetine destek verecek. Bize öncelikle özgürlükçü, başkanlığı da içeren, yargı, yürütme ve yasama erklerini kalın çizgilerle ayıran bir anayasa gerekli. 35 yıldır mahkum olduğumuz darbe anayasası hükümetlere hep ayak bağı olmuş, elbise olarak halka dar gelen, seçilmişleri bürokrasiye boğduran bir anayasa evvel emirde değiştirilmeli, hükümetler daha hızlı icraat yapmalıdır.

Seçim sürecinde birçok söz verilmiştir. O sözler ilk yıl içinde gerçeğe dönüşmeli, asgari ücretliler, taşeron işçileri, emekliler nefes almalı, gençler iş kurmalı, yatırımcıların endişeleri sona ermelidir.

Eğitim yeniden ele alınmalı, maddi kalkınmanın yanında manevi kalkınmanın da taşları döşenmelidir. Elimizden kaymak üzere olan gençlik ve aile düzenimiz üzerinde çalışma yapılmalı, 12 yıllık kademeli eğitimin üçüncü kademesi revizyona tabi tutulmalıdır. Ana babalık lisesi, çıraklık ve sanayi lisesi, köy- hayvancılık ve tarım lisesi gibi daha çok pratiğe dayanan liseler oluşturulmalı, normal liselerde okumak istemeyen çocuklar, sanayiye ve tarıma yönlendirilmelidir. Kız çocuklarımıza annelik, ev idaresi ve çocuk yetiştirme eğitimi verilmeli, bunun için kurslar dışında özel liseler olmalıdır. Merkezi idarenin yapması gerekenleri ve belediyelerin görevlerini yazmaya devam edeceğiz.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te