Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Çok Şükür Değneğe İhtiyaç Kalmadı
Salı, 03 Kasım 2015 - (12:04)
Recep Öğütçü

1 Kasım öncesi ve 1 Kasım sonrası diye zamanı ikiye ayırabiliriz artık. Tıpkı milattan önce ve sonra gibi. 1 Kasım öncesinde büyük bir belirsizlik ve karamsarlık vardı. Herkese bir endişe hakimdi. Herhangi bir sohbet ortamında ilk soru seçimin sonucu ne olabilir diye soruluyordu. Son üç ayda bu sorunun cevabını aradık. Nihayet 1 Kasımda bu aziz millet bu bilinmez sorunun cevabını verdi. Birileri çok üzüldü, dilleri lal, yüzlerine bir hal oldu. En azından tek başına iktidara gelemeyecek bir Ak Partiye değnek olmak istiyorlardı. Allah Ak Partiyi ve onun liderini bir değneğe muhtaç etmedi. Sadece Ak Parti değil millet kazandı, ülke kazandı. Çünkü istikrarsız bir ortamda Ak Partinin kazanması demek milletin kazanması demektir.

Pekiyi, Ak Partinin yükselmesinin arkasındaki gerçekler neler?

1-Başta milyonların, Suriyeli mazlumların, evlerinde bakılan engellilerin ve gözü yaşlı yaşlıların duaları var. Bugüne kadar Ak Partiyi ve onun mimarları Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nu ayakta tutan, nazlı kulların dualarıdır. Her ikisi de inanmış insanlar, alimlerin önünden geçmezler, daraldıkları anda büyüklerin ayağına kadar gidip dualarını isterler.

2- Seçimin sonucunda Ak Partinin seçim beyannamesindeki gerçekçi vaatler de etkili olmuştur. Asgari ücretliler, kadro bekleyen taşeron çalışanları, zam beklentisi içindeki emekliler, faizsiz krediyle iş kurmak isteyen gençler, iş bekleyen işsizler hep Ak Partiye inandı, güvendi ve oyunu verdi.

3-Son üç aydaki durgunluğu gören esnaf, ürettiği hububatı elinde kalan çiftçi, ihracat yapamayan sanayici, önünü göremeyen yatırımcı vs, dertlerine tek başına iktidara gelecek AK Parti hükümetinin çare olabileceğini gördü ve oyunu ona göre kullandı.

4-Maaşları ve göstergeleri yükselen polis, asker, sağlıkçı, üniversite hocası, yargıç vs. memur sınıfları Ak Partinin iyi niyetine inandı ve oy verdi.

5-Son olarak, Ak Partinin liderini, yönetim kadrosunu, milletvekili adaylarını bu millet samimi gördü, dürüst gördü, on dört yıllık icraatını izledi, güvendi, vicdanıyla tarttı, ferasetiyle ve basiretiyle gerçekleri gördü ve iktidarda kalmalarını istedi.

Evet, artık rahat bir uyku uyuyabiliriz, geleceğimize daha güvenle bakabiliriz, çocuklarımızın iş bulabileceğini düşünebiliriz, ürünümüzün para edeceğine inanabiliriz. Bu ülkenin önü açık, ama birazcık sabretmeliyiz. Seçimler hayırlara vesile olsun.

Özellikle Konyalı destan yazdı; Hemşehrimiz Başbakanımız bu güzelliğimizi hiç unutmayacak, Konya bölgesinin % 74’lük, Çumralının %80’lik oyu hizmet olarak bize dönecek.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı
   CHP Hiç Değişmedi Değişmez
   Akşehir Belediyemizin Engelli Duyarlılığı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Asgari Ücrete Bir de İslami Açıdan Baksalar
Mehmet Ali Tekin
Bosna Seyahati…
Recep Öğütçü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te