Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Ak Parti’nin Seçim Beyannamesi
Pazartesi, 12 Ekim 2015 - (19:31)
Recep Öğütçü

Geçen hafta içinde muhalefet partileri seçim beyannamelerini açıkladılar. Nihayet Ak Parti de 4 Ekim Pazar günü seçim beyannamesini büyük bir katılımın huzurunda açıkladı.

Ak Partinin seçim beyannamesinde “yok” yok diyebiliriz. Gençlikten engellilere, emeklilere ve kadınlara kadar her kesime müjdelerle dolu bir seçim beyannamesi gördük. Her kesim sevindi, memnun oldu, geleceğe daha iyimser ve ümitli bakar oldu.

Evet, muhalefet partilerinin seçim beyannamelerini insanlar çok ciddiye almadı. Çünkü hiç birsinin tek başına iktidara gelme şansı ve ihtimali yok. Ama Ak Partinin seçim beyannamesi her kesim tarafından dikkatle izlendi, ciddiye alındı. Ak Parti bugüne kadar verdiği her sözü tuttu, işkembeden atmadı, popülist davranmadı, hesap kitap yaparak sözlerini verdi, maaşlara zamlarını yaptı.

Başta gençler sevindi; kendi işini kuran gençlere elli bin liraya kadar karşılıksız, yüz bin liraya kadar kefaletli kredi imkanı geldi. Ayrıca gençlere iş verenlere iki yıl maaşlarını devletin ödemesi sözü verildi. Artık okuyan, zenaati olan, hatta zenaatsiz olduğu halde çalışmak isteyen bir gencin işsiz kalması söz konusu olmayacak.

Asgari ücretin 1300 lira olarak öngörülmesi de en az beş milyon asgari ücretliyi sevindirdi. Bunların da büyük çoğunluğu genç. Ağır ve riskli işlerde çalışanların asgari ücreti daha fazla olacak.

Benim gibi emekliler de sevindi. Önce aldığımız yüz liraya ilave olarak bütün emeklilere yüz TL daha verileceği taahhüt edildi. Emekliler olarak çalışanların çok gerisinde kalan maaşlarımızın biraz olsun iyileştirilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Ayrıca engellilere de günü birlik bakım merkezleri yapılacağı, iş kurmak isteyenlere yüz bin liraya kadar hibe desteği verileceği beyan edildi. Biliyoruz ki Ak Parti hükümetleri, hep fakirin, mazlumun, engellinin, dezavantajlının yanında ve arkasında olmuştur. Bu kesimler altın çağını yaşamıştır.

Ayrıca seçim kanunu, partiler kanunu, seçim barajı kanunu, belediye kanunu, imar kanunu gibi toplumun tamamını ilgilendiren, demokrasiyi derinleştirecek kanunlarda da yeni düzeltmeler ve düzenlemeler yapılacağı ifade edildi. Benim en çok dikkatimi çeken imar kanunu değişikliğidir. Burada ruhsatsız evlere ruhsat verileceği, dönüşüm amacıyla ve imar yasasına uyarak eski evini yenileyen insanlara elektrik ve su verileceği beyan edildi. İnsanların en çok istediği de buydu. İnşaallah ruhsat noktasında kolaylıklar gelecek, bu güne kadar diken üzerinde oturan insanlar nefes alacak, rahatlayacak.

Hasılı, Ak Partiyi daha bir şevkle, daha bir güvenle destekleme zamanı. Tek başına iktidara gelecek bir Ak Parti inanıyorum ki bu beyannamesini aşarak daha büyük hizmetlere imza atacak. Yeter ki halkın desteğini arkasında görsün. Halkımızın ferasetine inanıyorum, bu kez Ak Partiyi tek başına iktidara taşıyacak. Şu dört aylık dönemde anladı ki diğer partilerin iktirdara gelme yüzleri, sözleri ve gözleri yok. Onlar ancak ülkeyi kaosa ve iflasa sürüklemek için varlar, halk da bunun farkında.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te