Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Milletvekili Adaylarımıza Sevindim
Çarşamba, 23 Eylül 2015 - (23:54)
Recep Öğütçü

Cuma günü milletvekili listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na verildi, eski listede yer almayan bazı isimler yeni listede yer aldı.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu listelerinde değişikliğe gidildiği anlaşılıyor. Eski listede üç dönem kuralına takılan bazı Ak Parti kurucuları ve başarılı bakanlar da illerinde listelerin başına kondu.

Konya listesinde çok değişikliğe gidilmedi, bu da beni sevindirdi. Konya listesindeki on dört adayımızın her biri birbirinden saygın ve ağırlıklı isim. Hepsini seçim günlerinde tanıdım, hepsini de Konya'ya yakıştırmıştım.

Bir Konyalı olarak yeni listeye daha bir sevindim. Çünkü sevdiğim isim Ahmet Sorgun Abimiz listenin dördüncü sırasında yer almıştı. Daha önceki listeye girememesine de bir anlam verememiştim.

Evet, Konya Ak Parti listesinde hemen tek değişiklik, Sayın Ahmet Sorgun’un aday olması. Sayın Ahmet Sorgun dört yıl Konya il başkanlığı yapmış, beyefendiliğiyle ve vakur duruşuyla bilinen bir saygın insan, adeta Konya’da Ak Partililerin ağabeyi. Toplayıcı, kucaklayıcı, sadakatli, vefalı, dürüst, beklentisiz ve Sayın Davutoğlu’na en yakın isim. Eminim ki Konya siyasetine çok şey kattığı gibi, Ankara’da da çok faydalı hizmetlere imza atacak.

Daha önce yazdığım bir yazıda da ifade ettim, Ahmet Sorgun Abi, Konya’yı ve Konyalıyı en iyi tanıyan, Konya’nın sorunlarını en iyi bilen bir siyasetçi. Çünkü dört- beş yıl boyunca Konya siyasetinin başını çekti, Konya’yı ilçe ilçe, hatta köy köy gezdi, kongreleri izledi, ilçe başkanlarının ve belediye başkan adaylarının belirlenmesinde rol aldı. Bugünkü Ak Partili belediye başkanları yüksek oylarla seçilmişse, Ereğli, Seydişehir ve Çumra gibi birkaç ilçe belediyesi MHP’nin elinden alınmışsa, bunda Ahmet Sorgun Beyin feraseti vardır. Ahmet Sorgun tam bir insan sarrafıdır. AK Partinin oy oranı cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde yetmişlere dayanmışsa, genel ve belediye seçimlerinde %65’ varan oy almışsa, bu başarıda da Sayın Ahmet Sorgun’un payı vardır. O’nu milletvekili olarak görmek her Konyalı Ak Partilinin arzusuydu. Genel Merkez de bu arzuyu duydu ve dördüncü sıraya koydu.

Ak Parti Genel Merkezi görevini yaptı, sıra Konyalı seçmende. Konyalı, 7 Haziran seçimlerinde yaptığı hataya düşmeyecek, parti taassubunu bir kenara koyacak, hemşehrisi Davutoğlu’na vefasını gösterecek. Hele Tuğrul Türkeş’in bile Ak Parti saflarında yer aldığı bir dönemde Konyalı MHP’lilerin Ak Parti’ye oy vermemesi çok büyük yanlış olur.

Ak Parti, 1 Kasım seçimlerinde yanlışlarını ve eksiklerini tamir edecek, inşaallah oy oranını beş puan yukarı taşıyacak. Bu da Sayın Davutoğlu’na en büyük ödül olacak. Ahmet Sorgun Ağabeyimize adaylığı hayırlı olsun derken, tüm adaylarımıza başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te