Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Teröre de Irkçılığa da Lânet Olsun
Cuma, 18 Eylül 2015 - (21:36)
Recep Öğütçü

Tarih boyunca başımıza gelen bütün belaların, musibetlerin, başkaldırıların, isyanların tek sebebi; ırkçılık, kabile taassubu, kabileler arasındaki iktidar mücadelesi.

İslam tarihine bakın; Ebu Cehil ve avanesinin Peygamberimize düşman olmasının tek sebebi, kabile taassubu, daha doğrusu ırkçılık. Efendimiz Ebu Cehil’in aşiretinden değildi, Kureyş kabilesinin Haşimoğulları kolundan idi. Hazreti Osman döneminde açılan fitne kapısı bir daha kapanmadı, İslam tarihi boyunca devam etti. Hazreti Osman’ın hilafetinde siyonisler ( Yahudi Abdullah ibni Sebe ve avanesi) halkın arasına sızıp ırk taassubunu pompaladılar, bu muhalefet Hazreti Ali döneminde devam etti, Şam valisi Muaviye’nin hilafeti zorla almasıyla Emevi iktidarı başladı ve ırkçılık fitnesinin kapısı ardına kadar açıldı. İşte o gün bu gün İslam aleminin tek fitnesi, tek imtihanı ırkçılık olmuş, Peygamberimizin yirmi iki yıllık risalet dönemi başta olmak üzere 1400 yıllık İslam tarihi ırkçılıkla mücadele ile geçmiştir.

Emevilerin ırkçı tutumları yüzünden Türkler 200 yıl geç müslüman oldular. Bugünkü Alevilik inancı ve kültürü de ırkçılığa tepki olarak doğmuştur. İlk müslüman olan Türkler, Emevi iktidarının Ehl-i Beyt’e yaptığı zulümleri gürünce Ehl-i Beyt’in yanında olmuşlar ve Ehl-i Beyt taraftarlığı anlamındaki Şiilik, Bektaşilik ve Alevilik doğmuş, bugüne kadar gelmiştir.

Evet, Avrupa’yı parça parça eden, Osmanlıyı Balkanlardan çıkartan, birinci ve ikinci dünya savaşlarına sebep olan ırkçılık mikrobudur. Irkçılık yüzünden Roma- Germen, Avusturya- Macaristan, Rus ve Osmanlı imparatorlukları parçalanmış, sadece Osmanlı toprağında kırka yakın devlet ve devletçik kurulmuştur.

Bugün de ülkemiz üzerinde gezen kara bulutların sebebi ırkçılık belasıdır. 24 milyon kilometre kareden 780 km kareye kadar düşen Türkiye topraklarını bir kez daha bölmek ve küçültmek istiyorlar. Ülkemiz Türkiye lokması da emperyalist ve siyonist güçlerin ağzına büyük geldi, çiğneyip yutamadılar. En azından iki parçaya ayrılırsa yutması kolay olacak. İşte bu uyuna Kürtler de Türkler de geçmişte düşmedi, gelecekte de düşmeyecek. İnadına kardeşlik, inadına biz kardeşiz diyecek.

Evet, asırlar boyu bir bütünün iki şakı olduk, ayrılığa gayrılığa izin vermedik. Malazgirt’te beraber fethi gerçekleştirdik, Çanakkale’de koyun koyuna öldük. Gel gör ki bugünlerde içimizde ateşe benzinle gidenler vardır. Anadolu içlerine yayılmış Kürt kardeşlere PKK’nin zulmünü öne sürerek hakaret edenler, birliğimize değil maalesef ayrılığa hizmet ediyorlar. Kaş yapacağız derken göz çıkarıyorlar. Dövmeyle, sövmeyle, hakaretle, dışlamakla, baskıyla bir yere varamayız. Ancak ayrılık tohumları ekeriz, onlar da yeşerir, düşmanlığa dönüşür ve kendi elimizle ülkemizi bölmüş ve küçültmüş oluruz, hem de kanlı bir çatışmadan sonra.

Evet, Peygamberimizin biricik misyonu ırkçılığı yok etmekti. Mekke’den Medine’ye hicret edince ilk yaptığı, Evs ve Hazreç kabileleri arasında süren otuz yıllık savaşı sona erdirmek oldu ve iki kabileyi barıştırdı. Daha sonra Ensar ile Muhaciri kardeş yaptı, kabilesiyle övünmeyi yasakladı ve ırkçılığı cahiliye adeti olarak niteledi. Bilal-i Habeşi gibi siyah bir köleyi kendisine genel sekreter ve baş müezzin yaptı, bütün sırlarını ve emanetlerini ona verdi. O şöyle buyurdu: “Acemin Araba, Arabın Aceme, Beyazın Siyaha, Siyahın Beyaza üstünlüğü yoktur. Üstünlük takva iledir”. Birbirinize haset ve buğz yapmayın, sırt çevirmeyin, birbirinizi düşmana teslim etmeyin, yalnız bırakmayın. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun!” İşte böyle bir Peygamberin ümmeti olan bizler teröristlerin, maşaların, canilerin günahını bütün bir Kürt halkına yıkmak gafletine düşmeyelim. Birbirimizi aynı ümmetin parçaları olarak, aynı dinin mensupları olarak kucaklayalım ve ebediyyen birlikte yaşamaya mahkum olduğumuzu unutmayalım. “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” demiş atalar. Kürtler ve Türkler olarak birlikte olursak ses çıkarır ve dünyaya meydan okuyabiliriz. Aksi halde küçük lokma olup yutuluruz. Aman dikkat.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Teşekkürü Hak Edenler
   Batı Kof Bir Ağaçmış Meğer
   İşte Gerçek Devlet Baba
   Sevmesek de Savaş Farzdır
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Müslüman İtalyan Kızın Hatırlattıkları
Mehmet Ali Tekin
Biz Hazırsak Ayasofya Açılır
Recep Öğütçü
Teşekkürü Hak Edenler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te