Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Ak Parti 5. Büyük Kongresini Yaptı
Salı, 15 Eylül 2015 - (07:57)
Recep Öğütçü

Geçen hafta sonu 12 Eylül 2015 Cumartesi günü AK Partinin 5. Büyük olağan kongresi gerçekleşti. Yeni MKYK’nun kompozisyonu oluştu. Elli kişilik yeni MKYK oluşturulurken gördüğümüz kadarıyla tecrübeye, meslek ve uzmanlık alanlarına, sadakate, vefaya ve coğrafi dengelere önem verildi.

Hemen hemen her büyük şehirden, her meslekten insan orada var. Özellikle partinin kuruluş felsefesi korundu, Rahmetli Özal’ın Anavatan’ında olduğu gibi, dört eğilimli karma bir grup değil, belli ortak değerleri ve idealleri olan, kendi alanlarında temayüz etmiş insanlar AK Partinin yeni MKYK’unu oluşturdu, %75 oranında değişti.

Şüphesiz MKYK partileri tek organı değildir. MKYK partilerin politikasının oluştuğu en tepe organdır. Genel Başkan önce oraya hesap verir. MKYK demek partinin ağır ve vakur topları demektir. Oluşumunda Genel Başkanların da imzası vardır. Yeni MKYK listesi oluşturulurken şüphesiz partinin değişmez genel başkanı ve kurucusu Sayın Tayyip Erdoğan’ın fikri alınmış, düşüncelerinden yararlanılmış, vefa gösterilmiştir. Elbette bir evin büyük babası bizim geleneğimizde hiç unutulmaz, ölünceye kadar kendisine danışılır, tecrübelerinden yararlanılır, saygın yeri muhafaza edilir. Aile kurumunda da, bir ticari şirkette de kurucu genel başkanlar, reisler hep başköşede tutulur. Ak Partide de öyle olmuştur. Burada Sayın Başbakanımız Davutoğlu, olgunluğunu, tevazuunu, vefasını, sadakatini göstermiş, benlik yapmamıştır. Bir müslümana yakışan da budur. Şayet vefasızlık yapılsaydı Anavatan Partisinin düştüğü akibete Ak patinin de düşmesi kaçınılmazdı.

Evet, Ak Partinin MKYK’unda dört eğilim diye farklı zihniyete yer yoktur. Hepsinin idealleri, yeni Türkiye tasavvurları aynıdır. Ayrıntılarda, yöntemlerde insanlar farklı düşünebilirler, bu farklılık tek yumurta ikizlerinde bile vardır.

Partinin her kademesinde görev alan insanlar bir aile sıcaklığı içinde olmalı, bu partiyi, gücünde zaafiyet oluşturmadan önce 2023’e, sonra 2071’e taşımalıdır. Ak Parti'ye bu milletin daha çok ihtiyacı vardır. Kimlikleri, kökenleri, etnisiteyi öne çıkarmayan, kürtçülüğü ve türkçülüğü politikasında kullanmayan, kucaklayıcı, muhafazakar, manevi değerlere bağlı, tarihini referans alan, insanını iyi tanıyan, ret, inkar ve asimile politikalarından uzak duran, özgürlükçü, demokrat, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye önem veren bir parti, bu milletin düşüydü, buldu, inşaallah değerini bilir, bu millet kadirşinaslığını ve ferasetini 1 Kasım erken seçiminde bir kez daha gösterir ve Ak Pati'yi tekrar tek başına iktidara taşır.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te