Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Eğlenme Zamanı Değil
Cuma, 11 Eylül 2015 - (19:37)
Recep Öğütçü

Hazreti Adem’den beri tezatlarla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Birileri gülerken birileri ölüyor. Birleri aç yatarken birileri tok. Birileri dert çekerken, acı ile inlerken, birileri gamsız, keyfinden dört köşe. Birileri dağlarda ekmeğini yediği devletini çökertme, vatanı bölme peşinde koşarken, birileri de devletinin bekası, vatanının bütünlüğü, milletinin huzuru ve güvenliği için can veriyor, kan veriyor. Hasılı kasap et derdinde koyun can derdinde.

Siyasi arenaya gelince, sırtında yumurta küfesi taşıyan Ak Parti, küfeyi düşürmeden menzile ulaştırmak için patika yolda adeta kırk düşünüp bir adım atarken, muhalefet partileri de küfe düşsün de kırılmayan yumurtaları toplayalım hesabını yapıyor.

Beyler, oyun oynama zamanı değil. Ak Parti hükümeti sendelerse toplayacak yumurta kalmayacak. Küfenin kenarından üçer- beşer yumurta düşerken, bu kabahat, sırtında yumurta küfesi taşıyanda değil, taşıyanın ayağına taş atanlarda, düşsün diye önüne taş koyanlardadır. Bu günlerde yaptığımız düğünlerde bile eğlenceden ve aşırılıktan uzak durma zamanı. Elbette çocuklarımızı evlendireceğiz, elbette sevineceğiz, sevincimizi dostlarla paylaşacağız. Elbette bu hayat her şeye rağmen devam edecek, ölenle ölünmeyecek. Ama bir gerçek var ki, o terörist peşinde ölenler bizim için ölüyor. Bizim için ölenlerin acısı ailelerini yakıp kavururken, bize gülmek, bize düğünlerde silah atmak, hatta içerek sarhoş olmak yakışmaz, yaraşmaz. Her zamankinden daha dikkatli ve dengeli olmalıyız. Hele aramızdaki, yanımızdaki Kürt kardeşlerimize bakışımız asla değişmemeli, bir küçük beyinsiz takımın günahını büyük bir Kürt halkına çıkarmamalıyız. Bakın, onlar da teröre lanet yürüyüşleri yapıyorlar, onlar da askerde- sokakta ölüyorlar, onlar da terör yüzünden ticaret yapamıyorlar, para kazanamıyorlar, can ve mal kayıpları yaşıyorlar, dükkânlarını kapatmak, evlerine kapanmak zorunda kalıyorlar. Bizlerin, batı bölgelerinde yaşayan insanların yaşadığı acının on katını onlar yaşıyorlar. Sokakları güvensiz, yollarını jandarma kesiyor, polis çeviriyor, suçsuzlar da aranıyor, suçlu gibi muamele görüyor. Teröristi sivil ve masum halktan ayırmak, sütü yağdan ayırmak, pirincin içinden beyaz taşları seçmek kadar zor. Terörist gündüz külahlı, gece silahlı.

Evet, devletimizin başındakiler cesur ve kararlı. Güvenlik güçleriyle, askerle sivil idare tam bir uyum içinde. Terörle mücadelede kullandığımız teknoloji her zamankinden daha üstün ve pahalı. Nokta atışlarıyla teröristleri ve mağaralarını imha edebiliyoruz. Son terörist teslim oluncaya veya ölünceye kadar bu mücadele sürecek.

Son olarak Dağlıca’da on beş askerimizin pusuya düşürülerek şehid edilmesi yaramıza tuz oldu. Yemeyeceğiz, içmeyeceğiz, dağları temizleyeceğiz. Son kurşunumuza kadar harcayacağız. Korkulu rüya görmektense uyanık duracağız. Doğu ve Güneydoğu’daki sivil ve masum vatandaşımızı, yani terörün en büyük mağdurlarını asla suçlu talakki etmeyeceğiz. Oğlu dağa çıkmışsa gözü yaşlı anasının ne suçu var? Gelin, birbirimizi suçlayarak terörün ekmeğine yağ sürmeyelim. En azından şu günlerde eğlenirken, düğün yaparken daha bir vakur olalım, dozu aşmayalım. Aynı anda birilerinin bizim için öldüğünü, ağladığını hiç unutmayalım.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te