Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Sihirli Değnek Halkta
Perşembe, 03 Eylül 2015 - (23:08)
Recep Öğütçü

İki aydır beklediğimiz hükümet geçici de olsa nihayet kuruldu. Artık yollara düşme zamanı. Meydanlar yine inleyecek, bayraklar havalarda uçuşacak, SKM’ler açılacak, kapılar çalınacak, eller sıkılacak, parti liderlerimiz şehir şehir dolaşacak, “hükümet niçin kurulamadı, kimler kurdurmadı, kimler mızıkçılık yaptı” anlatacak. Herkes suçu başkasına atacak, suçun sahibi bulunmayacak.

Başbakan Davutoğlu, samimi niyetlerle, ön yargısız olarak kapıları çaldı ama hepsi kendisini kıymete koydu, “şu şu şartlarımızı kabul etmezsen kapımıza boşuna gelme” dediler. Pekiyi, Ak Partinin ön şartı olamaz mı, Ak Partinin nazlanmaya hakkı yok mu? Hem de iktidara gelmesine sadece 18 milletvekili kalan, %41 oy alan bir partinin ayakları öpercesine eğilmesini beklemek doğru mu? İşte Davutoğlu da, “kusura bakmayın, ellerinizi sıkmışsam ayaklarınızı da öpemem, benim yaklaştığım kadar siz de yaklaşın” dedi. İlk adımı atma fedakarlığını Davutoğlu gösterdi ama bir adım olsun onlar gelmedi. Hepsi de Sayın Cumhurbaşkanını dillerine doladılar. İstemeseler de Cumhurbaşkanına varmak zorunda olduklarını unuttular.

Evet, düğümü millet çözecek, sihirli değnek halkın elinde. Çok şükür iki aylık zaman içinde hükümet boşluğu çok hissedilmedi, en büyük terör operasyonları yapıldı, Kandil bugüne kadar hiç yemediği tokadı yedi, yerle bir oldu. Teröristler ilk defa yılgınlığa ve ümitsizliğe düştü, devletle savaşmanın maliyetini fazlasıyla ödediler.

Milet olarak top bizim elimizde. Eski sağ -sol partileri bugün yok, Ak Parti ve karşıtları var. HDP-MHP CHP bir safta, AKP karşı safta. HDP ile yan yana gelmeyenler, AK Parti karşıtlığında yan yana gelebiliyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının dediği gibi, 1 Kasımda bu millet istikrar diyecek, intihara izin veremeyecek.

Bu millet geleceğini düşünüyorsa bir kez daha AK Parti demeli, başlanmış projeleri bitirmeli, başkanlık sistemine geçmeli. Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu bugün var yarın yok. Ama bu ülke hre zaman var olmalı, istikrar içinde yaşamalı ve İslam alemine önder olmalı. Osmanlı bakiyesi bu büyük ülke güçlü olursa İslam ümmeti öksüz ve yetim kalmaz. Bu ülkenin ayağını kaydırmak isteyenler aslında İslam’ın ışığını söndürmek isteyenlerdir. İşte Ak Partinin iktidarda devam etmesi o yüzden önemli, Tayyip gibi bir cesur yürek onun için gerekli. Muhalefet partileri henüz bu güveni bize veremiyorlar, lideri de Erdoğan’ın kıratında değiller.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor
   Mekke Medine’nin Statüsü Tartışılmalı

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Önce Biz Düzelmeliyiz
Mehmet Ali Tekin
Ülke Uçuyor Aile Batıyor
Recep Öğütçü
Proje Okulları Tuttu
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te