Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Gemi Su Alıyor
Cuma, 28 Ağustos 2015 - (16:17)
Recep Öğütçü

Bir koalisyon hükümeti kurulamayınca, Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim hükümetinin startını verdi, görevlendirmesini yaptı. En kısa zamanda parlamentodaki partilerden ve bağımsızlardan oluşan bir bakanlar kurulu teşekkül edecek ve 1 Kasım’da seçimler yenilenecek.

Evet, koalisyon çalışmaları zorlu geçti ve sonuç alınamadı. Bu arada iki aylık süreçte ülke gemisi delindi, su almaya başladı. Gemiyi delenler ve su aldıranlar belli. Hani derler ya, kurt puslu havayı sever. Ak Parti hükümetini zora düşürmek ve itibar kaybettirmek isteyenler harekete geçti, ülkenin tökezlemesi, on iki yıllık kazanımlarını kaybetmesi pahasına her türlü senaryoyu gündeme koydular. Başta ekonomimizi vurmak için faiz ve döviz lobileri, spekülatörler (stokçular) harekete geçti; dolar 3000’e, Euro 3400’e dayandı. Ülkede dün patates fiyatını yükseltenler, bugün de hayvanımız yeterli sayıda varken et fiyatlarını yükselttiler, temel gıda maddeleri üzerinden rant devşirmeye kalktılar. Huzur ve güvenimize göz dikenler yine terörü hortlattı, PKK, DAİŞ ve Paralel güçler ülkenin üzerine adeta bir kabus gibi çöktü, çözüm sürecini buz dolabına koydurdular, üç yıldır görmediğimiz asker ve polis cenazeleri gelmeye başladı. Ak Parti ve Erdoğan karşıtlığında birleşen tüm iç ve dış muhalefet, ülkeyi siyasi bir istikrarsızlığa sürükledi. Bütün bu gelişmelerle ülke gemisi delindi ve su almaya başladı. Ama gemide seyreden bu büyük millet, bu kirli tezgaha fırsat vermeyecek, delinen gemiyi tekrar yamamayı başaracaktır.

Evet, 12 yıl boyunca bol ve bereketli bir dönem yaşadık. Pazarlar, marketler doldu taştı, hiçbir ihtiyaç maddesinin yokluğunu hissetmedik. Parası olan her istediğine ulaşabildi. Yurt dışında ne varsa bizde de oldu. Bu ülke son elli yılda görmediği %4 faiz oranlarını, % 6 enflasyonu, denk bütçeyi gördü. IMF’ye borcunu ödedi, dışarıdan borç almaktan kurtuldu. Artık devletimiz kendi göbeğini kendi kesiyor, kendi yağıyla kavruluyor, kendi kararını veriyor, kendi silahını üretiyor, kendi tankını, helikopterini, akıllı füzesini yapıyor, kendi uydusunu yapıp fırlatıyor. Böyle bir geminin su alması on iki yıllık kazanımlarını kaybetmesi, mazlum ve mağdur İslam aleminin öksüz kalması demektir. İşte 1 Kasım’da yapacağımız seçimle gemimiz ya su almaya devam edecek ve batmaya yönelecek, ya da açılan delik tıkanıp sapa sağlam seyrine devam edecek, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşacak. Delinen Gemi, Hazreti Musa ile Hızır’ın emanet gemisi değil, bin yıldır kendi kanımızla ve canımızla aldığımız, mülk edindiğimiz, vatan kıldığımız gemidir. Bu geminin batmasına hiç bir vicdanlı millet evladı müsaade edemez, seyirci kalamaz.

Şükür ki, ülkenin başında kararlı ve cesur bir Cumhurbaşkanı var, hükümet boşluğu hissettirmeyen vizyoner bir başbakanımız var, gemiyi delmek için çırpınanların elini kıran bir ordumuz var.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor

Yazarlar
Mahmut Toptaş
İyi Haberlere Kulak Veriniz
Mehmet Ali Tekin
Efendi Olma Hevesiyle Silahları Bize Döndü
Recep Öğütçü
Hapishaneler Islah Etmiyor
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te