Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Çumra Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı
Salı, 25 Ağustos 2015 - (12:07)
Recep Öğütçü

Geçen pazar günü (23 Ağustos günü) Çumra Ak Parti İlçe teşkilatı mutat Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Sırçalı düğün salonunda gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısına milletvekillerimizin yanı sıra Çumra mahalle muhtarları da davet edildi, geniş katılımlı bir istişare toplantısı oldu. Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yağcı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz ve milletvekilimiz Halil Etyemez birer konuşma yaptı. İlçe başkanı, bu kez daha çok çalışıp 7 Haziranda aldığımız % 72 oranını geçmemiz gerektiğini, Çumra’da bu potansiyelin olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Oğuz da, şahsi kırgınlıkları bir kenara bırakıp Ak Partinin başarısına kilitlenmemizi istedi, başta kendisi olmak üzere Ak Partinin her kademesinde görev yapan insanın üzerine düşeni yapması gerektiğini, bir günde yirmiden fazla düğün ziyareti yaptıklarını ifade etti. Milletvekilimiz de, dış ve iç düşmanların özellikle paralel yapının Ak Partisiz bir Türkiye istediklerini belirterek, birliğimizin önemine dikkat çekti.

Evet, yine bir seçim mevsimine girdik. Kurulacak bir seçim hükümetiyle 1 Kasımda bir erken seçim yapılacak, istikrarlı bir hükümet kurulması için yeniden sandığa gidilecek. Demokrasilerde düğümü çözecek, kilidi açacak olan halktır, halka bir kez daha sormakta fayda vardır. 7 Haziranda herkes dersini aldı, halk uyarısını yaptı.

Seçime gerek var mıydı? Evet, gerek oldu ki gidiliyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 14 maddelik ön şart öne sürerek daha baştan Ak Parti ile kan uyuşmazlığını ortaya koydu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinin hemen ertesinde olası bir koalisyon hükümetinde olmayacaklarını, muhalefette kalmak istediklerini ifade etti ve kurulacak bir hükümet için baştan kapıları kapattı. Hükümet kurmakla görevlendirilen Ak Parti Genel Başkanı Sayın Davutoğlu, her şeye rağmen bir koalisyon hükümeti kurabilmek ümidiyle CHP, MHP ve HDP ile sırayla görüştü. CHP ve MHP ile iki kez bir araya gelindiği halde uzun görüşmelerden olumlu bir netice çıkmadı. Özellikle AKP-CHP koalisyonunu tabanlar istemiyordu. Genel başkanlar da tabanların isteğine uyarak nabız yoklamakla yetindiler. AKP-MHP koalisyonuna tabanlar hazırdı, ancak Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı takıntısı ve mızıkçı tavrı AKP-MHP koalisyonunun oluşmasına mani oldu.

Evet, kimse Sayın Davutoğlu’nda ve Sayın Cumhurbaşkanı’nda suç aramasın. Özellikle AKP-MHP koalisyonu için her iki partinin tabanı da tavanı da istekliydi. Gel gör ki Bahçeli o cesareti gösteremedi, risk almak istemedi, partisinin AK Parti koalisyonunda eriyebileceğinden korktu. Sayın Bahçeli iki ay boyunca zikzak çizdi, boşa döktü dolmadı, doluya döktü almadı. Halbuki şart- şurt zamanı değildi, ortada bir yangın vardı, itfaiye gerekirdi, ama Bahçeli yangına su tutmayı değil, yangına seyirci kalmayı tercih etti.

Netice iki ay sonra yani 1 Kasımda seçim var. Bu millet yine ferasetini konuşturacak, mızıkçılara dersini verecek ve istikrardan yana oyunu kullanacak. Çünkü istikrarsızlığın maliyetini bu millet gördü. Terör azdı, dolar kızdı, halk bezdi. Bu kez “koalisyonda hayır yok, tek parti hükümetine evet” diyecek.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu
   Bir Yıl Daha Geride Kaldı
   Radikal Solun Geldiği Nokta
   Nefisler Semiriyor Gönüller Çoraklaşıyor

Yazarlar
Mahmut Toptaş
İyi Haberlere Kulak Veriniz
Mehmet Ali Tekin
Efendi Olma Hevesiyle Silahları Bize Döndü
Recep Öğütçü
Hapishaneler Islah Etmiyor
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te