Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Çumra Şantiye Alanı Oldu
Cumartesi, 27 Haziran 2015 - (19:28)
Recep Öğütçü

AK Parti Hükümetinden aslan payını alan ilçelerden birisi Çumra, yatırım açısından belki de Konya’nın en önde ilçesi. Hem merkezi hükümetin yatırımlarıyla, hem Konya Büyükşehir’in projeleriyle, hem de ilçe belediyemizin çalışmalarıyla Çumra’nın her mahallesi şantiye haline geldi. Çumra tarihi hiç bir dönemde bu kadar yatırıma ve projeye birden şahit olmadı.

Son yirmi senedir hiçbir kamu ve okul binası yapılmayan Çumra merkezinde bir sağlık meslek lisesi, bir imam hatip ortaokulu, bir ilkokul ve bir genel lise olmak üzere dört adet okul projesi birden başladı. Hem de bir yıl içinde bitirilecek. Arkasından fakülte binalarının yapımı başlayacak.

Merkezi hükümetin ve belediyelerin yapacağı üç adet sosyal tesisin temelleri atıldı. Hanımlar lokali, yarı olimpik yüzme havuzu ve gençlik merkezinin bir yıl içinde teslimi yapılacak. Her üç proje de toplamda on trilyonu bulan yatırımlardır.

Buğday borsası ve dükkânlarının da projesi çizildi, başlama aşamasında. Modern bir hayvan pazarı projesinin inşaatı devam ediyor. Yeni hastane binamız bitirildi ve hizmete başladı.

Yeni adliye binamızın da temeli atılmak üzeredir. Arkasından modern bir belediye binamızın da planlaması yapılmaktadır.

Demiryolu inşaatı, hızlı tren projesi hızla devam etmekte, sadece Çumra sınırları içinde dokuz adet alt ve üst geçit yapılmaktadır.

Kasabadan dönüşen mahallelerimizin birer birer kanalizasyon sorunları çözülüyor, kimi bitti, kimi başladı. Aynı mahallelerdeki düğün salonlarının bakımları yapıldı, yenileri yapılıyor. Yine kasabadan dönüşen mahallelerimize halı sahaları yapılıyor. Pazaryerleri kapalıya dönüştürüldü, dönüştürülüyor. Köyden dönüşen mahallelerimiz, sırayla çocuk parklarına ve köy konaklarına kavuşuyor.

Çumra çarşı merkezinde, büyük bir değişim ve dönüşüme start verildi. Kızılay binası taşınarak, büyük bir şehir meydanı ve parkı yapılıyor, hazırlıkları tamamlandı.

En önemlisi Çumra Belediyesi, faizli kredi kullanan, veresiye iş yaptıran ve mal alan, esnafı mağdur eden belediye olmaktan çıktı ve peşin çalışan bir belediye oldu ve parasına bereket geldi.

Ayrıca Çumra hudutları içinde, merkezi hükümetin yaptığı kapalı ve açık su kanalları ve depolama baraj inşaatı devam ediyor, son aşamaya gelinmiştir. Arazi toplulaştırma çalışmaları hızla devam ediyor.

Hasılı Çumra’nın hangi mahallesine uğrasak, hangi caddesinden geçsek, mutlaka bir kamu yatırımıyla karşılaşırız. Asfalt ve kilitli taşlı yollarıyla, yeşil alanlarıyla, temiz parklarıyla, yenilenmiş kamu binalarıyla, sosyal tesisleriyle, modern düğün salonlarıyla, tatlı suyuyla, organize sanayi alanında kurulan onlarca fabrikasıyla dört yıl sonra Çumra başka bir Çumra olacak. Bugünden Çumra’da arazi ve arsa fiyatları katlanmış, Çumra bölgesi yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmiştir. Bunları gören için söylüyorum, köre ne diyeyim(!) Bütün bu yatırımlarda özverisi, emeği, gayreti ve çabası olan, Çumra’ya bir çivi fazla çakmak için hiçbir fedakârlıktan geri durmayan Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Oğuz’u kutluyorum.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te