Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Hesaplar Tutmadı
Cumartesi, 20 Haziran 2015 - (07:55)
Recep Öğütçü

Seçimlerin ardından her mahfilde şu sorular soruluyor ve cevapları aranıyor: Ülkenin hali ne olacak? Hükümet kurulabilecek mi? Kimler kimlerle koalisyon kurabilir? Koalisyon hükümetleri hayır getirir mi? Azınlık hükümetlerinin ömrü ne olur? Erken seçim kapıda mı? İstikrarsızlık, belirsizlik ülkeye ne kaybettirdi? Koalisyona mahkum olmamızda suçlu kim? İlerdeki yazılarımızda bu soruların cevaplarını biz de vermeye çalışacağız.

Önce şunu belirtelim; milletten kimse hesap soramaz, sadece millet kendi kendisinin muhasebesini yapar, yanlışının farkına varır, sonunda doğruyu bulur. 7 Haziran seçiminde de millet göle yoğurt çaldı, “ya tutarsa” dedi, ama hesaplar tutmadı. “Keşke inadıma kurban gitmeseydim, keşke maceraya kapı açmasaydım, keşke istikrardan yana oyumu kullansaydım, keşke hizmeti takdir etseydim, keşke seçimin önemini bilebilseydim, keşke koalisyona yol açmasaydım, keşke parti taassubu göstermeseydim, keşke oyumu korkmadan kullansaydım, keşke uçuk vaatlere kanmasaydım” diyenleri görüyorum, duyuyorum.

Hazreti Ali’ye demişler: Falan insan sana düşmanlık yapıyor, senin hakkında kötü düşünüyor. Hazreti Ali şöyle cevap vermiş: Hayır, o insan bana kötülük düşünmez, çünkü ben ona iyilik yapmadım.

Evet, Ak Parti bu millete çok iyilikler yapmıştır. AK Partinin hizmetlerini dostları da düşmanları da inkar etmiyor. Ak Parti hizmet etmediğinden dolayı değil, hizmetinden dolayı cezalandırılmıştır. Ak Parti Doğuyu ve Güneydoğuyu delik deşik etmiş, dağları duble yollarla geçmiş, tünellerle yolları kısaltmış, en uç noktalara havaalanı yapmış, depremde yıkılan Van’ı yeniden inşa etmiş, çözüm süreciyle bölgeye huzur getirmiştir. Gel gör ki Ak Partinin gül attığı insanlar, Ak Partiye taş atmış, yediği tekneye tükürenler olmuştur.

Burada Ak Partinin de yanlışları olmuştur:

1- Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde aday seçimlerinde yanlışlar yapılmış, eski sevilen, tecrübeli ve aşiret milletvekilleri aday gösterilmemiştir. Bir kısım aday da ithal olduğu için halkın tepkisini çekmiştir.

2-Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde insanlar özgür iradeleriyle seçime katılamamış, devlet güvenlik noktasında halkı yalnız bırakmıştır. PKK terör örgütünün baskısı halkın Ak Partiye oy vermesine engel olmuştur.

3-HDP’liler ise kapı kapı çalışmış, sıcak ilişkilerle halkın gönlünü kazanmayı başarmışlardır. Önceki seçimlerde %50 oy alan Ak Parti, güvenlik sorunu ve yanlış adaylar nedeniyle Doğu ve Güneydoğuda %20’lere düşmüştür.

4-Ülkenin yarıdan fazla bölgesinde Büyükşehir yasasının uygulanmasında sıkıntılar yaşanmış, belediyelerin hizmet sahaları genişlerken aynı oranda kaynakları artmamıştır. İlçe ve Büyükşehir belediyeleri geniş hizmet sahasına yetişememiş, halkın taleplerine zamanında cevap verememiştir.

5-Ak Partide aday olamayanların bir kısmı küsmüş, sahaya inmemiş, bu vefasızlık oyların düşmesine sebep olmuştur.

6- Özellikle ilk defa oy kullanan gençlere ulaşılamamış, bu gençlerin çoğu başka partilere gitmişlerdir.

Sonuç olarak, Ak Partililer daha çok çalışmalı, millete küsmemeli, gönüllere girmeli, hizmetlerine devam etmeli, “balık bilmeze Halık bilsin” demeli, yapılacak bir erken seçimde meyvesini toplamalıdır.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te