Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Milletten Berat Alma Zamanı
Cuma, 05 Haziran 2015 - (09:49)
Recep Öğütçü

Salı gecesi yani Şaban ayının on beşinci gecesi Rabbimizden berat aldık, inşaallah berat alanlardan olduk, şimdi milletten berat alma zamanı. 7 Haziran, bu milletin önündeki on yıllar için önemli bir kavşak. Elbette hayat devam ediyor ve devam edecek. Bu millet ferasetiyle hep karanlıkları aydınlığa çevirmeyi başarmış, geç de olsa gerçekleri fark etmiş ve doğruda, güzelde karar kılmıştır. Bu kez de böyle olacak, belki yanılanlar, elim kurusaydı da vermeseydim diyenler olacak, ama gecikmeli de olsa menzile varılacak. Bu millet bir kez daha altın devirlerini, aydınlık günlerini, asr-ı saadetini yaşayacak. Belki Ak Parti hükümetleri o günlere giden yolun taşlarını döşeyecek ve döşemektedir.

Evet, “elim kırılsaydı da yanlışa kapı açmasaydım” dememek için tecrübelerimizi konuşturalım. Bir delikten iki kez ısırılanlardan olmayalım. Yetmişli yılları, doksanlı yılları, 80 ihtilalini, 28 Şubatları, 95 ve 2001 krizlerini, yetmişli yıllardaki çay, tütün ve mazot kuyruklarını, yetmiş sente muhtaç olduğumuz, IMF’ye yalvar yakar olduğumuz günleri hatırlayalım. Soralım kendi kendimize, “dünle bugünün farkı ne, bugün dünden daha kötüye giden ne var?” Ben cevap vereyim: Yollar duble oldu, hastanelerde rehin olayları bitti, herkes sigortaya kavuştu, köyler emekliler cenneti oldu, şehirlerde hatta köylerde modern-doğalgazlı evler yapıldı, mesafeler kısaldı, çobanlar dahi uçağa biner oldu, hızlı trenlerle seyahatlerin konforu arttı, tarımcı daha iyi kazanır oldu, her evde bir değil birkaç araba oldu, cep telefonlarıyla dağ başlarından iletişim imkanı doğdu.

Elbette yanlış giden durumlar da oldu. Ekonomik bağımsızlığını kazanan ve eğitimli hanımlar beylerine itaat etmez oldu, şükür ve sabır azaldı, boşanmalar ve kadın cinayetleri arttı. İletişim araçlarının gelişmesiyle ahlaki yozlaşma yaşandı, uyuşturucuya yönelim başladı, rahatlık şımarttı, israfa yol açtı. Dünyanın cazibesi insanlara ahireti unutturdu. Bütün bunlara engel olmak için Hükümet harekete geçti; okullara siyer ve Kur’an dersleri koydu, ilahiyatçı istihdamını artırdı, Kur'an kurslarının ve imam -hatip okullarının önünü açtı.

Bazı olumuz gelişmeleri yaşaya yaşaya öğreneceğiz ve önlemini almaya devam edeceğiz. Burada böyle milli ve manevi değerlere önem veren bir hükümet olmasaydı halimiz daha perişandı. Çok şükür, manevi değerleri olan devlet büyüklerimiz, yöneticilerimiz var. Onların örnekliği inşaallah yeni nesli çekip çevirecek ve asılına döndürecek. Devlet büyüklerimizin tesettürlü, başörtülü hanımları kızlarımızın örneği olacak, milli ve manevi kimliklere dönüşü sağlayacak.

Milletimizden beklentimiz, on üç yıldır korunan istikrardan yana oyunu kullanması ve macera aramamasıdır. Eski Türkiyeyi bırakıp yeni Türkiye’yi inşa zamanı. Bunun vizesi de milletimizin elinde. Ben bu büyük milletin ferasetine inananlardanım. Seçimler hayırlı olsun.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Sabır Şükür Kanaat
   Organize Sanayi Bölgeleri ve Çumra OSB
   Medeniyetimizin Temeli Merhamet
   Hapishaneler Islah Etmiyor
   Proje Okulları Tuttu
   Kış Geldi Hoş Geldi
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü
   İmam Hatip Okullarının Misyonu
   İmam Hatip Konusu
   Aile Konusu
   Ruh Sağlığı Kanunu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Ufukta Umut Işığı Doğuyor
Mehmet Ali Tekin
Küresellerin Corono Oyunları
Recep Öğütçü
Sabır Şükür Kanaat
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te