Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Küresellerin Corono Oyunları
Pazar, 29 Mart 2020 - (04:16)
Mehmet Ali Tekin

Corona virüsünden ölme ihtimali % 1.

Oysa Müslüman'ın inancına göre, insanın her an ölme ihtimali % 100.

Corona virüsüne yakalanıp, hastalanıp ölme duygusu, bütün dünya toplumunu sarmış durumda.

Çin, bir kaç aydır bu virüsle uğraştığı için, mücadelede belli bir yere geldi ve salgını şu anda sanki kontrol altına almış gibi gözüküyor. Buna karşılık Avrupa'da ve ülkemizde, kaos ortamı gittikçe artmakta. Kaos'un artması için, Medya ve iletişim araçları, ha bire korku pompalıyor.

Avrupa ülkeleri ve ABD, hava sahalarını ve sınırlarını tüm yabancılara kapatmasına rağmen; “Exercise Europe Defender 20” tatbikatı kapsamında, ABD ordusuna mensup askerin bir kısmı; 14 Mart Cumartesi günü, Almanya'nın Hamburg limanına geldi. Nisan'da başlayıp, Temmuz ayında bitecek olan tatbikat için, ABD'den 30.000 askerin katılması planlandı. ABD kuvvetleri, kişisel silahlardan Abrams tanklarına kadar, 33.000 parça askeri donanım getireceği açıklandı. Tatbikat için AB ülkelerinin kasasından, 30 Milyar Euro çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu askeri hareketlilik, corono virüsü korku senaryoları arasında, sessiz sedasız yapılmakta. 2020 Avrupa Futbol şampiyonası, 2021 yılına ertelenmesine rağmen, bu tatbikat neden ertelenmedi? Bu tatbikat Rusya ve Çin'e karşı mı, ya da kime karşı yapılıyor?

Küresel güçler, virüs korkusunu pompalayarak, istedikleri kaosu oluşturmayı başardılar. Bu kaos sayesinde Avrupa, Çin, Rusya ve dünyanın bir çok ülkesinde, şirketlerin bir çoğu şimdiden milyarlarca dolar zarara uğratıldı. Bu şirketlerin bir çoğu, iflas edecek.

Bu korku senaryoları arasında, küresel güçlerin şirketlerinden birisinin, Corono virüs aşısını bulacağı (aslında daha önceden bulduğu), tüm ülkelere bu aşıyı satacağı ve bu sayede TRİLYONLARCA DOLAR kazanacağı söylentisi, bazı uzman doktorlar tarafından dillendirilmeye başlandı bile.

Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar 15 Mart günü, şöyle bir açıklama yaptı: " Köpürtülmüş kabartılmış ileri derecede paniğe sevk edilmiş bir durumla, karşı karşıyayız. Bu olay bilinçli olarak, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılmaktadır. ABD Başkanı Trump, canlı yayına çıktı ve Roche firmasına, ekranlardan teşekkür etti. Onlara 500 bin tanı kitini ısmarlandığını ve 50 milyar doların da, serbest bırakıldığını açıkladı. Mevcut olan panik durumu sürdürülecek demektir. İran, İtalya... Diğer ülkelerin hepsinde bu bir şekilde var, Türkiye'de de muhtemelen var. Roche bir kasadır. Kasa her zaman kazanır. Ben bu hikayeyi daha önce çok gördüm. Daha önce domuz gribinde tarihleri geçmiş ilaçlar satıldı. Bu olay bir iki ay daha, bu seviyede sürdürülecek. Sonra aşısı ile birlikte, tekrar ortaya çıkarılacak.

Aşıyı çoktan bulmuşlardır. Bu büyük bir iş. Yüz binlerce litre aşı tanklarını, oluşturmanız gerekir. Bunu yaparken de, yüksek maliyetler çıkar. O maliyeti de, ülkelerden siparişle alacaklar. Siparişleri şimdiden verin ki başka türlü bunu üretemeyeceğiz diyecekler. 250 milyon dolar, sadece 5 milyon kişinin, aşı ücreti eder. Birkaç doz olursa, fiyat katlanacaktır.

Yıllar önce Roche görevlileri bana geldi. "Türkiye'de Lenfoma taraması yapacağız" dediler. Niye yapacaklarını sordum, "Türkiye'de lenfoma tehlikesi var" dediler. Ben "yok" dedim. Ama "Yunanistan'da var Türkiye'de niye yok onu araştıracağız" dediler. Onu bahane ettiler. Sonra yaptılar. Anladım ki bunun arkasında farklı şey var. Bu şirket DSÖ'yü bile kontrol eden bir şirket. ABD Başkanı Trump'ı bile açıklama yapmak zorunda bırakan bir şirkettir."

Ülkemizde durum ne?

Öncelikle Sağlık Bakanımız Dr Fahrettin Koca'yı tebrik etmemiz gerekiyor. Öncelikle 'insanı', sonra 'devleti' ön plana alan, bir politika izleyerek; Corona krizini bu güne kadar, çok iyi yönetti. Halkımız da Dr Fahrettin Koca ve diğer yetkililerin uyarılarını dikkate aldı, destek verdi. Alınan önlemler sayesinde, vaka sayımız Elhamdülillah az sayıda. Hâlihazırda 89 yaşında 1 hastamızı kaybettik. Allah rahmet eylesin.

Küresel Güçler, bütün dünyayı kendilerinin istekleri doğrultusunda hareket etmeye zorluyorlar, zorlayacaklardır da.

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya bir kez daha teşekkürlerimi iletiyor ve Küresel güçlere karşı, halkımızın menfaatlerini, ellerinden geldiği kadar koruyacağına olan inancımızı, buradan belirtiyorum.

Bu vesileyle yüce Rabbimizin şu uyarısına olan mutmainliğimi, bir kere daha sizlerle paylaşıyorum:

"İnkar edenler, seni bağlayıp bir yere kapamak veya öldürmek, ya da sürmek için düzen kuruyorlardı. Onlar düzen kurarken, Allah da düzenlerini bozuyordu. Allah, düzen yapanların en iyisidir." Enfal - 30

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Mehmet Ali Tekin'in Son 10 Yazısı
   Küresel Vahşiler Tepişiyor
   Irkçı Yaklaşım Hortluyor mu?
   Korona'dan Önce Korona'dan Sonra
   Siz Gerçekten Haddi Aştınız!
   Süt Tozu'nun KDV'si Çocuk Felci
   O Günler Unutulur mu?
   Plevne Kahramanı Gazi Osmanpaşa
   Geç Gelen Adalet En Büyük Haksızlıktır
   Virüsler Bitmez
   Ali Şükrü Bey'in Şehadeti
   Abdullah Fevzi Efendi

Yazarlar
Mahmut Toptaş
Müslüman İtalyan Kızın Hatırlattıkları
Mehmet Ali Tekin
Küresel Vahşiler Tepişiyor
Recep Öğütçü
Teşekkürü Hak Edenler
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te