Tüm Kitaplar - Türkiye
Tüm Kitaplar - Türkiye'nin Dev Kitap Sitesi
 Anamenü
  Konya
  İlçeler
  Firmalarımız
  Röportaj
  Eğitim
  Kültür Sanat
  Güncel
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Tarih ve İnsan
  Gezi
  Spor
  Duyurular
  Okur Köşesi
  Künye
  İletişim
 News Arama

Gelişmiş Arama
 Anket
Sitemizin tasarımını nasıl buluyorsunuz?
Çok güzel
İdare eder
Kötü olmuş

Sonuçlar
 MB Döviz Kuru
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :

 
Terör Ve Seçim
Pazartesi, 08 Nisan 2019 - (11:55)
Recep Öğütçü

Kırk yıldır ülkemizin başını ağrıtan PKK ve FETÖ terör örgütleri 31 Mart yerel seçimlerine kilitlenmiş durumdalar. AK Parti'nin ve Cumhur ittifakının zayıf çıkacağı bir seçim sonucunda terör örgütleri bayram edecekler. Çünkü her iki terör örgütünü yerle yeksan eden, bitme noktasına getiren ve PKK ve FETÖ ile en kararlı mücadeleyi sürdüren Ak Parti hükümetleri ve onun başındaki Sayın Erdoğan'dır. Muhalefetteki partilerin hemen hepsi, "düşmanımın düşmanı dostumdur” kavlince terör örgütleriyle gizli veya açık ittifak, iltisak ve irtibat içindeler. Recep Tayyip Erdoğan'ın zayıf düşmesi, hem muhalefet partilerine hem de terör örgütlerine bayram havası yaşatacak.

Burada millet olarak uyanık olmak zorundayız. Perde arkasındaki planları görmek ve tedbir almak zorundayız. Dereyi geçerken at değiştirmeyi düşünenler bilsinler ki, attan düşüp derede boğulma ihtimali yüksek. Hem içeride hem dışarıda bu ülkeyi attan düşürmek isteyenler var. Pusuda bekleyenlere fırsat vermeyelim. Kim ne derse desin, Sayın Erdoğan ve Cumhur İttifakı istikrarın güvencesidir. En azından Sayın Erdoğan ve Hükümetiyle 2023'ü görmeliyiz. Küçük hesaplar yaparak bu ülkenin istikrarını ve güvenliğini riske atmayalım. Soframızda yemek çeşidini sayarken, biber ve patlıcan hesabı yaparken, evimizin çökmesiyle daha zor durumda kalabiliriz. Az yiyelim ama evsiz kalmayalım.

Bu ülke yıllarca, başkalarından emir alarak, silah alarak, para alarak, teknoloji alarak yaşadı. İlk defa bu ülke %65 oranında kendi silahını yapmaya başladı ve o silahlarla başarılı operasyonlar yaptı. Daha bir hafta evvel PKK'nın sözde dört liderini etkisiz hale getirmeyi başardı. Artık PKK'lılar inlerinden çıkamıyorlar, nokta nokta izlendiklerini biliyorlar. Bu ülke ilk defa İsrail'e "zalimsin, katilsin” diyebildi, ABD'ye rağmen Rusya'dan S-400 füzesini alabildi. İlk defa Türkiye BM'nin haksız yapısını sorguladı, tartışmaya açtı ve "Dünya 5'ten büyük” dedi. İlk defa Türkiye AB ülkelerine rest çekebildi, "kapıda beklemektense kendi yolumuzu çizeriz, yeni birlikler kurarız” dedi. İlk defa Türkiye özgün dış politika oluşturdu, doğu ülkeleriyle ve İslam alemiyle sıcak ilişkiler kurdu. İlk defa bu ülke 160 milyar dolar ihracat yapabildi ve beş yüz milyar dolar hedef koydu. İlk defa bu ülke bütün illerde ve birçok ilçede doğal gaz kullanmaya başladı ve şehirlerin kirli havasından kurtuldu.

Lütfen at gözlüklerimizi çıkarıp siyaseti daha objektif bir gözle izleyelim. Vicdanlarımızın sesini dinleyerek geçmişle geldiğimiz noktayı daha sağlıklı kıyaslayalım. Bu ülkenin bugün 25 bin kilometre duble yolu var, ölümlü trafik kazaları nispi oranda azaldı. Altyapıda, ulaşımda, iletişimde, sağlık hizmetinde Avrupa ülkelerini yakaladık. Bu millet elbette daha iyi hizmetlere layık. İşte bu yerel seçimler, geriye veya ileriye gideceğimizi belirleyecek. O yüzden "beka” diyoruz, şaka demiyoruz. O yüzden bir tek oyun önemi var, seçimlere katılım yüksek olsun diyoruz. O yüzden dik duruşuyla, terörle mücadelesiyle kendini ispatlayan, dirayetiyle ve liderliğiyle düşmanları kıskandıran Sayın Erdoğan güçlü halk desteği arkasında olarak bu ülkenin başında bir dönem daha kalmalı diyoruz. Pusuda bekleyen darbecilere inat, bölmek isteyenlere cevap olarak, terörün tekrar hortlamaması için oylar bir kez daha Cumhur İttifakına diyoruz.

[ Arşivle! ] [ Yazdır! ] [ Postala! ]

 

Yorum Ekle! Bulunan yorum sayısı: 0
Bu yazıya ilişkin yorum bulunamadı!
Yorum yazmak için tıklayın!

'Recep Öğütçü'in Son 10 Yazısı
   Köy Şölenleri
   Ülke, Ülkü, İlke
   Hanelerimizin Misafiri Ramazanı Ağırlarken
   Türkiye İttifakı
   Kaybolan Değerlerimiz Güven
   İki Hastalığımız: İnkar Ve İsraf
   Sebze Ve Meyve Fiyatları Nasıl Düşer?
   Beka Meselesini Ciddiye Almayanlar Var
   Dava Adamı Olmak Kolay Değil
   Ruh Sağlığı Kanunu

Yazarlar
Mahmut Toptaş
İnkar Mikrobundan Kurtuluş Yolu
Mehmet Ali Tekin
Sivaslı Olursanız Aklanma Hakkınız Yoktur…
Recep Öğütçü
Köy Şölenleri
Alıntılar
Selehaddin E Çakırgil
İnqılabçıların da Basîreti Bağlanabilir..
Senai Demirci
Namazı ''satan'' Alışveriş Merkezleri
Haşmet Babaoğlu
Kemal Anadol ve geçmişi!
Selehattin Duman
İşin kolayına kaçacaksan bir Atatürk hikâyesi bul..

sitede
internet'te